E ticaret dolandırıcılığına çözüm var mı?

sezer3636

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-Ryzen 5 5600
- PowerColor Hellhound RX 6600XT
- Team T-Force Delta TUF 2X8 3200 CL16
- B450 Aorus Elite
- Rampage Moon Chill 240
- Team Group Mp33 256GB
- PHANTEKS PH-P550G 550W AMP
- Gamepower Medusa 7.1- Gamepower Ogre Rgb Red Switch- Logitech G300s- msi optix g27cq4
Sahibinden.com aracılığıyla nakit ihtiyacından satışa uygun fiyatta RAM koydum. (Kargo dahil 8 GB 3000 MHz CL16 230TL ) bir alıcı çıkarak nomu alıp alacağını belirtti ve saat 1'de ödeme yapacağını. Saat 12.30 gibi ben kargolamamı yaptım barkod numarasını falanda gönderdim ama saat akşam 7 oldu hem paramı göndermedi hem de arıyorum teli kapalı. Durum anlaşıldı sanırım. Arada böyle insanlar çıkıyor maalesef. Kargonun ona ulaşmamasını sağlayabilirim o konu da sorun yok. Tek kaybım, kargo ücretini de ben ödedim. Yarın da sahibinden. Com u arayıp durumu ileteceğim. Ama bu tür insanlara verilebilecek bir ceza yok mu hukuk sistemimizde?

Son düzenleyen: Moderatör:
GET üzerinden mi satış yaptınız? Yapmadıysanız bir bardak soğuk su içebilirsiniz. Polise başvurun diyeceğim fakat ne çıkar orasını bilemem. Bu tür satışlarda önce para alınır sonra ürün yollanır.

Sahibinden.com aracılığıyla nakit ihtiyacından satışa uygun fiyatta RAM koydum. (Kargo dahil 8 GB 3000 MHz CL16 230TL ) bir alıcı çıkarak nomu alıp alacağını belirtti ve saat 1'de ödeme yapacağını. Saat 12.30 gibi ben kargolamamı yaptım barkod numarasını falanda gönderdim ama saat akşam 7 oldu hem paramı göndermedi hem de arıyorum teli kapalı. Durum anlaşıldı sanırım. Arada böyle insanlar çıkıyor maalesef. Kargonun ona ulaşmamasını sağlayabilirim o konu da sorun yok. Tek kaybım, kargo ücretini de ben ödedim. Yarın da sahibinden. Com u arayıp durumu ileteceğim. Ama bu tür insanlara verilebilecek bir ceza yok mu hukuk sistemimizde?
GET sistemi bunun için var zaten.

Biraz bilinçli olun lütfen. Para elinize gelmeden ürünü göndermek...Böyle bir şeyin olmaması çok düşük bir ihtimal.

GET'i kullanmamışsanız yapacak çok bir şey yok diyebilirim ancak iyi bir kanıt ile falan bulursanız mahkemeye başvurabilirsiniz ama uzun bir süreç, siz bilirsiniz.

Maalesef yok daha önce GET olarak ekran kartı sattım kutusu falan bir güzel kargo yaptım alan düzen baz ağzımı bozcam ama bozmak istemiyorum. Kendi aynı model bozuk ekran kartını içine koyup bana geri gönderdi satış iptal oldu daha sonra seri kodlarından anladım kartın farklı olduğunu hiçbir şekilde ne sahibinden ne başka yerde çözüm bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı