E-ticaret sitesindeki siparişleri tek tek geçirmek yerine pratik yöntem önerisi

Darknetxx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Hollanda'da toptancı bir bisiklet parçası satan siteden ürün satış izni aldık. Ortağım Hollanda vatandaşı ve şirketi olduğu için satış izni alabildik. Toptancı sitesinde yaklaşık 20.000 bin ürün var. Jouwweb'den sitemizi oluşturduk. Siteyi kendim oluşturdum her şey işliyor ödemeler test ettik fakat diğer siteden ürünleri tek tek geçirmek yerine daha pratik bir yöntem bilen var mı?

Veri aktaracağım siteyi atamıyorum ve portala girmek gerekiyor şifreyle, herkes o yüzden sipariş veremiyor ucuza. Ama müşteri hizmetleri csv uzantı linklerini bize yolladı.

Neyi neye geçiriyorsun güzel kardeşim, veri hangi şekilde geliyor, sen hangi şekilde alıyorsun vs? Sen burada amatör kişilerden değil de daha profesyonel birinden ya da platformdan iyi bir anlatımla anlatıp derdine çare bulabilirsin. Örnegin güzel bir anlatım hazırla hangi programalama dilinde ve nasıl bir uygulama istedigi gibi sonra bionluk veya R10'dan ücretli yardım iste

Csv formatında veri alman güzel de senin hazırladığın site nasıl hazırlandı? Nereden besleniyor? Veri tabanı varsa sen mi yönetiyorsun?
Hazır bir eticaret toolu ise panelden csv ile toplu ürün oluşturmaya izin veriyor mu kontrol edebilirsin. (İzin vereceğini hiç sanmam)
Kullandığın e ticaret platformunun destek kısmına durumunu anlatıp yardım isteyebilirsin. Tek sefere mahsus tüm ürünleri csvden yüklerler, bundan sonra yeni ürün geldikçe sen elle girersin. Tabii destek bunu kabul ederse.

Konuya çok hakim olmadığın kesin. Önerim bu işlerden anlayan biriyle çalışman.

Programatik olarak csv deki verileri yeni sisteme yazabiliyorsan, ben olsam bir queue acardim. .csv dosyasini parse ettikten sonra queue'ya basardim datayi. Queue'nun ucunda da consumer olarak multi-threaded calisan bir script daha yazardim. Gelen datayi okudukca yeni sisteme yazacak sekilde.

Öncelikle yazılarınızı okudum teşekkür ederim cevaplarınız için. Sitemi sorduğum soru içine eklemiştim fakat moderatörler silmişler.

Sitemiz bu. Altyapıyı jouwweb dediğim site kurmaya yardımcı platform sağlıyor. Ödeme kanalı güvenliği ve site güvenliği onların yazılımı ile korunuyor. Yani ben herhangi bir kod yazmadım. Jouwweb toplu csv yükleme olanağı vermiyor bize.

Programatik olarak csv deki verileri yeni sisteme yazabiliyorsan, ben olsam bir queue acardim. .csv dosyasini parse ettikten sonra queue'ya basardim datayi. Queue'nun ucunda da consumer olarak multi-threaded calisan bir script daha yazardim. Gelen datayi okudukca yeni sisteme yazacak sekilde.
Jouwweb böyle bir destek sunmuyor fakat bizim yapacağımız herhangi bir otomatik ekleme programı oluşturabilir mi?

Csv formatında veri alman güzel de senin hazırladığın site nasıl hazırlandı? Nereden besleniyor? Veri tabanı varsa sen mi yönetiyorsun?
Hazır bir e-ticaret toolu ise panelden csv ile toplu ürün oluşturmaya izin veriyor mu kontrol edebilirsin. (izin vereceğini hiç sanmam)
Kullandığın e ticaret platformunun destek kısmına durumunu anlatıp yardım isteyebilirsin. Tek sefere mahsus tüm ürünleri csvden yüklerler, bundan sonra yeni ürün geldikçe sen elle girersin. Tabii destek bunu kabul ederse.

Konuya çok hakim olmadığın kesin. Önerim bu işlerden anlayan biriyle çalışman.

Tam da dediğin gibi yaptım fakat kendileri böyle bir desteği olmadığını belirttiler.
Siteyi hazır site yöneticisinden oluşturduk oluşturduğumuz altyapı bu.

Neyi neye geçiriyorsun güzel kardeşim, veri hangi şekilde geliyor, sen hangi şekilde alıyorsun vs? Sen burada amatör kişilerden değil de daha profesyonel birinden ya da platformdan iyi bir anlatımla anlatıp derdine çare bulabilirsin. Örnegin güzel bir anlatım hazırla hangi programalama dilinde ve nasıl bir uygulama istedigi gibi sonra bionluk veya R10'dan ücretli yardım iste.

Olmadı oradan bakacağım hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı