E5300 Sisteme Yükseltme Önerisi

Su değil kezzap

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar. Elimde 8-9 yaşında olduğunu tahmin ettiğim bir bilgisayar var ve şu an onu kullanmaktayım.

Bu bilgisayarda basit internet işlerini rahatlıkla yapabiliyorum fakat iş oyuna gelince PES 6'yı bile zor açıyor. Bu sisteme bir ekran kartı ve RAM ekleyerek onu daha performanslı hale getirmek istiyorum ama yatay kasa olduğundan uyumlu ekran kartları bulmak gerçekten zor. En azından 5-6 yıllık oyunları 30 FPS ayarında oynamak istiyorum.

Özellikler:
Gigabyte GA-G31M-ES2L v2
İntel Pentium Dual Core E5300 2GHz
Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family (256mb)
Intel GMA 3100
2 GB DDR2 RAM
Windows 7 Home Premium 32 Bit
PRO2000 T Serisi Kasa

Marka-Model: Pro2000 T Serisi 2B3 Bilgisayar.

Yardımcı olursanız çok sevinirim
20180711_134856.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bilgisayar eskiden server olarak kullanılıyormuş.
İcinde Windows Server 2003 vardı. PPSSPP ile PSP emülatör oyunlarını oynatabiliyor. En azından 2gb yerine 4gb ram olsa bir de GTA 4, Pes 2012 ayarındaki eski oyunları çalıştırabilecek bir ekran kartı olsa iyi olur diye düşündüm.
Bütçe olarak da 300 tl iyidir.

Bende benzer bir sistem kullanmaktaydım . Anakartım foxconn g31mxp-k , belleğim 2gb kingston kvr800 idi ve ekran kartım hd4350 . sisteme ilk olarak ek 2gb daha ram aldım aynı modelde ardından gtx750ti aldım şimdi anakartım max. 4gb ram desteklediğinden onu gigabayte ın g41 chipsetli bir anakartı ile değistirmeyi planlıyorum böylece 8gb a kadar bellek takabileceğim ve son olarak e5300 işlemcim yerine q6600 işlemciye terfi etmeyi planlıyorum. 775 soket sistemler artık desteklenmiyor ama bütçe olmayınca yapacak birsey yok maalesef ... Şuan bu sistem birçok güncel oyunu düşük ayarlarda 30fps oynatabilecek kapasitede istersen sende bu tür bir güncellemeye gidebilirsin . Ve son olarak bu güncellemeleri yaparken güc kaynağının kaç watt olduğuna dikkat et, ben hesaplamadığım için şuan sistemim boşta kaldı yaklaşık 360watt tüketiyor bilgin olsun . Mobilden yazdım yanlışım olduysa kusura bakmayın lütfen .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı