E5300 Windows 10 veya sistem yükseltme tavsiyesi

RinDoShiDoChi

Centipat
Sistem özelliklerim öncelikle;
-Windows 8.1 Pro 64 Bit.
-Pentium E5300 @3.42GHz.
-Foxconn G31MXP (UEFI desteği yok)
-DDR2 883MHz 2x2 4 GB RAM.
-HD 6570 O.C. (Kendim yaptım, böyle bir model yok tabii ki),
LoL ve GTA 5'de drop yiyorum ve canımı sıkıyor ayrıca GTA 5'de dokuların geç yüklenme sorunu var kısmi olsa da çözdüm ama dropların önüne geçilmiyor. LoL'de FPS 75 iken bir anda 34 -12 arası gidip geliyor ve yaklaşık 3 sn sürüyor ve 30 sn aralıkla oluyor, GTA 5'te Benchmark yaptığımda Benchmark'ta 2 sn de bir drop giriyor 2 sn sdürüyor ve devam ediyor FPS ise 41'den bir anda 9 -7 FPS'ye düşüyor ve drop girince böyle oluyor. LoL'de 180 FPS bile gördüm bu sistemle (koridora giderken, oyun başlangıcında). Ama bu droplar çok canımı yakıyor. GTA 5 için zaten işlemci alacağım ama Windows 10'a geç bu sorun ekran kartı sürücünden dolayı oluyor işlemcinde drop sorunu ortadan kalkar diyorsanız işlemci değiştirmeyeceğim sorun sizce ne?
Not: HDD kullanıyorum 7200RPM ve 8MB önbelleği var ayrıca AMD arayüz sürücü modalei 16. 2 ikem donanım sürücü versiyonum 15.3 sanırsam bir ihtimal sürücüden dolayı da drop giriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle RAM'lerin yüzünden Windows 10'a geçmeni tavsiye etmiyorum daha çok drop yersin, Windows 8.1 ideal. Anakartın destekliyorsa ramlarini DDR3 bellek yapman lazım. LoL ve diğer oyunlarda drop yemenin sebebi sie işlemci yüzünden sistemin darboğaz yapması, işlemci ve RAM yüzünden sistemin kasıyor. Bu ikisini yükseltmen lazım. Anakartın DDR3 desteklemiyorsa DDR3 destekleyen anakart alman lazım.

Anakart DDR3 desteklemiyor zaten anakartı orada belirttim. Değiştireceğim işlemci Xeon X5405 droplar ekran kartı sürümünden dolayı mı kaynaklanıyor onu öğrenmek istiyorum.

Anakart DDR3 desteklemiyor zaten anakartı orada belirttim. Değiştireceğim işlemci Xeon X5405 droplar ekran kartı sürümünden dolayı mı kaynaklanıyor onu öğrenmek istiyorum.

Şöyle anlatayım oyunları sistem işleyebilmek için ekran kartını kullanır senin ekran kartını da beslemek için işlemci gücü lazım işlemcinin gücü yetmediği için darboğaz oluyor ve sistemine drop giriyor ekran kartı ile alakası yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı