E5440 ve GT 1030 düşük performans sorunu

Shilaqq

Hectopat
  • Xeon E5440
  • MSI GT 1030 2 GB OC E.
  • 4 GB DDR2 800 MHz Dual Channel RAM
  • 430 Watt PSU
  • GA-G41M-ES2L
Böyle bir bilgisayarım var ve oyunlarda hiç performans alamıyorum. Oyunlarda bazen işlemci kullanımı düşük olup ekran kartı kullanımı yüksek oluyor. Bazen de ikisi de düşük oluyor ve düşük performans alıyorum. Galiba darboğaz oluyor. Sizce normal mi? İşlemci derecesi de düşük bu arada. Lütfen yardım edin.
Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
  • Xeon E5440
  • MSI GT 1030 2 GB OC E.
  • 4 GB DDR2 800 MHz Dual Channel RAM
  • 430 Watt PSU
  • GA-G41M-ES2L
Böyle bir bilgisayarım var ve oyunlarda hiç performans alamıyorum. Oyunlarda bazen işlemci kullanımı düşük olup ekran kartı kullanımı yüksek oluyor. Bazen de ikisi de düşük oluyor ve düşük performans alıyorum. Galiba darboğaz oluyor. Sizce normal mi? İşlemci derecesi de düşük bu arada. Lütfen yardım edin.
Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.
Ramin MHz i da performansı etkiliyor dostum . Darboğaz değil yaşadığın bu arada darboğaz işlemci kullanımının çok yüksek olduğu durumlara denir (-örn,
İşlemcinin 4 çekirdeğide %100 kullanımdayken ekran kartının %80 kullanılması gibi .-) msi afterburner kurup kullanımlara anlık bakabilirsin . Yeni sürücüler indirmeyi dene performans artışını gözle göreceksin. Eğer bütçen varsa 120 veya isteğe bağlı daha yüksek hafızalı bir SSD alabilirsin kâğıt üzerinde 10 performansta 5-6 kat daha iyi bir performans alırsın. Kolay gelsin

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı