E5450 ve GTX 1050Ti Performansı

Fuat Grapçı

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar elimde E5450 işlemci ve GTX 1050Ti ekran kartım var. Anakartım G41M-ES2L anakart. OC potansiyeli çok düşük hatta yok. Bunun yerine bir tane P43 veya P45 chipsetli bir anakart alıp OC yaparsam 4GHz'ye kadar mantıklı olur mu? Yoksa şuan E5450 işlemci ile Gtx 650 ekran kartını kullanıyorum. Böyle kalması daha mı iyidir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O anakart ve işlemci ile çıkabileceğin maximum hız 3.06 GHz. Çekirdek voltajını bile arttırman bile 3.06 GHz'den yukarı çıkaramıyor. Bunlar bir kenara çoğu G41 anakartlar böyle. Overclock için yanlış işlemci seçmişsin ama yine de P35-P43 gibi anakartlar ile güzel değerler elde dersin. X5460 alman gerekiyordu.

E5450 GTX 1050 Ti 1080P çözünürlükte bile darboğaz olur. Monitör 1080P ise RX 560 al. 768P monitör varsa GT 1030 alabilirsin. Ayrıca RAM'ini 8 yapabilme ihtimalin çok düşük Intel için özel tek modül 4 GB RAM bulman gerekiyor veya anakartını değiştirmen gerekiyor. Direk GT 1030 almak en mantıklısı.

O anakart ve işlemci ile çıkabileceğin maximum hız 3.06 GHz. Çekirdek voltajını bile arttırman bile 3.06 GHz'den yukarı çıkaramıyor. Bunlar bir kenara çoğu G41 anakartlar böyle. Overclock için yanlış işlemci seçmişsin ama yine de güzel değerler elde dersin. X5460 alman gerekiyordu.

E5450 GTX 1050 Ti 1080P çözünürlükte bile darboğaz olur. Monitör 1080P ise RX 560 al. 768P monitör varsa GT 1030 alabilirsin. Ayrıca RAM'ini 8 yapabilme ihtimalin çok düşük Intel için özel tek modül 4 GB RAM bulman gerekiyor veya anakartını değiştirmen gerekiyor. Direk GT 1030 almak en mantıklısı.
Bunun yerine bir tane P43 veya P45 chipsetli bir anakart alıp OC yaparsam 4GHz'ye kadar mantıklı olur mu? sormuştum

Evet olur fakat stok soğutucu ile bu değerlere çıkamazsın. Ek olarak kule tipi performansına yakın değer elde edebileceğin bir soğutucuya ihtiyacın var.

E5450 ile bu soğutucuyla işlemcinin yükte 50 derecede kalabilmesi epey ilginç olmuş. Eğer öyle ise 4 GHz'e kadar çıkabilirsiniz.

E5450 ile bu soğutucuyla işlemcinin yükte 50 derecede kalabilmesi epey ilginç olmuş. Eğer öyle ise 4 GHz'e kadar çıkabilirsiniz.
Evet yanlışım var. Meraktan aida64 indirdim ve kurdum. Rocket Leaguede En yüksek ayarlarda 70-75 derece arası oluyor. Galiba kule tipi soğutucu almam gerek. Önerebileceğiniz birşey var mıdır? Aliexpress'ten olursa daha iyi olur. teşekkürler kusura bakmayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı