E6300 sistem yükseltme

Ben bir arkadaşıma yardım etmek istiyorum. Gerçekten kötü bir bilgisayarı var, farkındayım. Durumu yok. Daha iyi bir işlemci RAM ve ekran kartı alabilirim diye düşünüyorum.

Bilgisayarın özellikleri:
Intel Pentium E6300 işlemci
Elixir 2 GB RAM (tek slot)
HD4450 ekran kartı
N15245 anakart

Daha bir işlemciye geçmek mümkün mü? HD5570 alınır mı? Bu bilgasyarın Valorant açmasını istiyorum.

@odunq rahatsız ediyorum hocam kusura bakmayın bu konu sahibinin anakartına Core 2 Duo'e 8500 uyar mı?
Anakartın büyük ihtimalle adı farklı, o yüzden tam özelliklere ulaşılamıyor. Programlarla veya BIOS üzerinden bakılırsa önce bir onu netleştirmek lazım öncelikle.

Ayrıca bu kasaya yapılabilecek iyileştirme
2GB daha RAM ekleme
Destekliyorsa Quad işlemci
Valorant oynama için en azından düşündüğünüz gibi HD5570 ekran kartı şeklinde olabilir bence.

Anakartın büyük ihtimalle adı farklı, o yüzden tam özelliklere ulaşılamıyor. Programlarla veya BIOS üzerinden bakılırsa önce bir onu netleştirmek lazım öncelikle.

Ayrıca bu kasaya yapılabilecek iyileştirme
2GB daha RAM ekleme
Destekliyorsa Quad işlemci
Valorant oynama için en azından düşündüğünüz gibi HD5570 ekran kartı şeklinde olabilir bence.
Anakart Foxconn N15235 olmasın hocam? Arkadaşın dediği gibi N15245 diye bir anakart yok. @the_bkp

Quad işlemci önerisi yaparken normalde en az 12MB önbelleğe sahip Q9550'yi öneririm performans için, bulursanız 250TL civarına kesinlikle alın derim anakart destekliyorsa. Ilave 2 GB RAM daha alıp en kötü HD5570 ile desteklerseniz Valorant'ı çok rahat kaldırır hale getirirsiniz o bilgisayarı.

Evet hocam anakart buymuş kusura bakmayın.
Anakart bu sanırım:
MCP73M01H1 (Napa)

Processor upgrade information​

Socket type: 775
Motherboard supports the following processor upgrades
  • Intel Core 2 Duo (Wolfsdale) E8xxx
  • Core 2 Duo E6xxx (Conroe) up to E6850
  • Pentium E2xxx series (Conroe) with Dual Core technology up to E2160
  • Core 2 Duo E4xxx (Conroe)
  • Celeron 4xx series (Conroe) up to Celeron 450
HP websitesinde işlemci destek listesini de bu şekilde vermiş. Resmi olarak Quad işlemci desteği bulunmuyor.

O zaman Core 2 Duo E8500 bakılabiir.

O çok pahalı, gerek yok ona, E8400 işinizi görür fakat işlemciyi değiştirmek fazla bir fark yaratmayacak. En iyisi RAM ve ekran kartı alıp işlemciye cüzi miktarda OC yapmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı