E7600 CPU kullanımı %100 olmuyor

61_qwerty_61

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Prime 95 ile test yaparken CPU kullanımı %90'larda oluyor, %100 olmuyor ve frekansı 2, 80 GHz'te takılıyor. Maksimum sıcaklık 71. işlemcim Core2'e7600. Bu durum normal midir?

Ek Açıklama 2020-06-28 130749.png

Ek Açıklama 2020-06-28 130749.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızda zararlı olabilir belki de. Diğer değerler de normal değil çünkü.

Hangi değerler anormal? 71 derece işlemci için normal mi termal macunu yeni değiştim adi bir macun. Elimde MasterGel Pro var ama bu işlemciye uygulamak istemedim.

Hangi değerler anormal? 71 derece işlemci için normal mi termal macunu yeni değiştim adi bir macun. Elimde MasterGel Pro var ama bu işlemciye uygulamak istemedim.
Arka planda hangi tür yazılımlar çalışıyor bilmiyorum ama diskiniz %100 kullanılıyor, CPU kullanımı çok yüksek aynı şekide RAM kullanımı da. 71 derece işlemcide pek bir sıkıntı yok. Zaten sıcaklık 50-70 arası olmalıdır. Fanlarınızı temizlemeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca arka planda bilinmeyen uygulamalar çalışıyorsa Malwarebytes ile tarama yapmanızı öneririm. IObit tarzı uygulamalar kullanıyor musunuz?

Arka planda hangi tür yazılımlar çalışıyor bilmiyorum ama diskiniz %100 kullanılıyor, CPU kullanımı çok yüksek aynı şekide RAM kullanımı da. 71 derece işlemcide pek bir sıkıntı yok. Zaten sıcaklık 50-70 arası olmalıdır. Fanlarınızı temizlemeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca arka planda bilinmeyen uygulamalar çalışıyorsa Malwarebytes ile tarama yapmanızı öneririm. IObit tarzı uygulamalar kullanıyor musunuz?

Orada Prime95 ile stres testindeydi sistem o yüzden öyle. Benim sorum testteyken %100 olmuyor ve frekansı 2, 8 GHz'ten yukarı çıkmıyor bu normal mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı