E8400 Sistem Sıcaklık Değerleri Nasıl?

classfiftyone

Hectopat
Konuyu yanlış yere açtıysam öncelikle çokça özür diliyorum. Aklımda uzun zamandır donanımlarımın sıcaklıkları hakkında sorular var. Acaba sizce bu sıcaklık değerleri vb nasıl? Sistemi yükseltmeyi düşünüyorum. Aşağıya sistemimin özelliklerini yazacağım eğer önerileriniz varsa lütfen yazın. İlk defa konu açtığım için hatalarım varsa affola.

Sistem Özelliklerim;

Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz 2.99 GHz
6, 00 GB RAM DDR2
64 Bit işletim sistemi
NVIDIA 9500GT 1GB
120GB SSD
ECS G41T-M6 Anakart

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    12,2 KB · Görüntüleme: 41
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    12,7 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum öncelikle sistem yükseltmesini ne için yapıcaksın? Oyun içinse hangi oyunları oynadığını söyle ona göre bir şeyler önerebilirim.
Oyun için yükseltmek istiyorum. Zaten Tarayıcılarda forumlarda gezerken video editlerken bir problem yaşamıyorum. Ama oyunlarda aynı performansı tabi ki alamıyorum. Sistemimin iyi olduğunu düşünüyorum sadece ekran kartını R7 240 yaparsam nasıl olabilir onu düşünüyorum.

Zamanında bu sistemle GTA 5, Far Cry 3 Ve Far Cry 5 gibi oyunlar oynamıştım. Grafik ayarları hep düşüktü ama ben medium gibi ayarlarda oynamak istiyorum. Fazla bir isteğim yok.

Teşekkür ediyorum, sistem hakkında yükseltme önerileriniz var mı?
İşlemciyi değiştirmeni öneririm bi süre bende aynı işlemciyi kullandım ve şahsen memnun kalmadım işlemciden,rami de minimum 8gb yaparsan daha iyi olur bence güçlü bir güç kaynağına sahipsen ve tamamen sistem değişikliğine gitmeyi düşünmüyorsan ekrankartı olarakta ikinci el hd5870 alabilirsin,yeni nesil ekrakartı istiyosan şuan piyasada birçok giriş seviyesi ekrankartı var.

Oyun için yükseltmek istiyorum. Zaten Tarayıcılarda forumlarda gezerken video editlerken bir problem yaşamıyorum. Ama oyunlarda aynı performansı tabi ki alamıyorum. Sistemimin iyi olduğunu düşünüyorum sadece ekran kartını R7 240 yaparsam nasıl olabilir onu düşünüyorum.

Zamanında bu sistemle GTA 5, Far Cry 3 Ve Far Cry 5 gibi oyunlar oynamıştım. Grafik ayarları hep düşüktü ama ben medium gibi ayarlarda oynamak istiyorum. Fazla bir isteğim yok.
Bende de R7 240 var. R7 240 alıp yanına da quad serisi bir işlemci alırsan mükemmel olur.

İşlemciyi değiştirmeni öneririm bi süre bende aynı işlemciyi kullandım ve şahsen memnun kalmadım işlemciden,rami de minimum 8gb yaparsan daha iyi olur bence güçlü bir güç kaynağına sahipsen ve tamamen sistem değişikliğine gitmeyi düşünmüyorsan ekrankartı olarakta ikinci el hd5870 alabilirsin,yeni nesil ekrakartı istiyosan şuan piyasada birçok giriş seviyesi ekrankartı var.
Evet ram takviyesi yapıp 8GB'a yükselteceğim. 300W bir güç kaynağım var. HD5870 yerine R7 240 alsam oyunlarda performans değişikliği hisseder miyim?
Bende de R7 240 var. R7 240 alıp yanına da quad serisi bir işlemci alırsan mükemmel olur.
LGA775 bir anakartım var Q6600 alsam sanırım R7 240'ın yanında güzel olabileceğini umuyorum.

LGA775 bir anakartım var Q6600 alsam sanırım R7 240'ın yanında güzel olabileceğini umuyorum.
Çok iyi olur. Zaten anakartınız quadın üstünde işlemci desteklemiyor. Benim tavsiyem budur. Quad yanında R7 240 alın illa başka işlemci istiyorsanız anakartı değiştirin. Q6600 dışındaki Quad serisi işlemcilerde olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı