E8400 ve Radeon HD 5570 oyunlarda performans sorunu

TolgahanBlt

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 4-5 sene önce topladığım bilgisayarım. Normalde stabil bir bilgisayar ama herhangi bir oyunda, Grand Thef Auto 4, Minecraft ve ETS 2 gibi oyunlarda ekran kartı ayarları düşük ayarlarda ve yüksek ayarlarda da kasma yapıyor. Tüm driverler güncel ve kurulu. BIOS güncellemesini bile yeni yaptım. Size sıkıntı nedir ve de yükseltebileceğim bir şey var mı? Anakartım, Intel Xeon E5450 destekler mi ?

pc1.jpg
pc2.jpg
pc3.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının sürücüsünü DDU ile kaldırıp, tekrar günceller misin? Anakartın büyük ihtimal BIOS modlanırsa Xeon destekler.

Ekran kartının sürücüsünü DDU ile kaldırıp, tekrar günceller misin? Anakartın büyük ihtimal BIOS modlanırsa Xeon destekler.
Kaldırıp tekrar kurdum ve güncelledim ama sorun aynı

Anakartın E5450 destekliyor. BIOS modlayıp kullanabilirsin ve Windows 10 64 bit kurmanı öneririm.
Maalesef işlemcim 64 bit desteklemiyor.

Windows 10 64 bit kurabilirsin bilgisayara onda bir sorun yok. Anakartının modelini bilmiyorum ama çok büyük ihtimalle 5450'yi destekler. Eğer xeon işlemci alma niyetin varsa e 5430 alabilirsin. Üst modelleri ile arasındaki fark çok az ama yarı fiyatına bulunabiliyor. RAM'ler hakkında bilgi verir misiniz?
5 GB RAM gördüm orada, modüller arasında bir uyuşmazlıktan kaynaklanıyor da olabilir.

Yanlışın var destekliyor ama sen imkanın varsa E5450 al aşırı fark görürsün.

64 Bit format atmaya çalıştığımda error veriyor ya da başlamıyor orjinal windows 8.1 64 Bit Orjinal vatan aldığım cd im var onu denedim onda da aynı başlamıyor format windows logosunda takılı kalıyor. bir yardımcı olur musun ?

64 Bit format atmaya çalıştığımda error veriyor ya da başlamıyor orjinal windows 8.1 64 Bit Orjinal vatan aldığım cd im var onu denedim onda da aynı başlamıyor format windows logosunda takılı kalıyor. bir yardımcı olur musun ?
USB ile deneyin intertnetten yeni bir imaj indirin kurmayı deneyin CD'de sıkıntı vardır belki.

Takılı kalıyo derken bi 10-15 dakika bekletilir zaten o logoda bir kez daha deneyin bekledikten sonra sizden dil ve saat ayarlarını isteyecek.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı