EA FC 24 Kasma Sorunu

İşletim sistemi
Windows 11

erdemdnr

Hectopat
RAM
8
Ekran kartı
GTX 1660 Ti
İşlemci
i7 9th
2 gün önce EA App'ten EA FC 24 satın aldım. 2 gündür oynuyordum hiçbir sıkıntı yoktu. Fakat dün akşamdan beri inanılmaz FPS düşüyor. Ana menüde bile oyun kasıyor. Sebebini bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin ultrada ara sahneler kasıyor mu?

FIFA serisi zaten 20'den beri bu tarz sıkıntıları yaşıyor. FIFA 23 ve FC 24 olmak üzere ara sahnelerde bende de aynı şekilde oluyor bazen, bazen kafasına göre düzeliyor.

2 gün önce EA App'ten EA FC 24 satın aldım. 2 gündür oynuyordum hiçbir sıkıntı yoktu. Fakat dün akşamdan beri inanılmaz FPS düşüyor. Ana menüde bile oyun kasıyor. Sebebini bilen var mı?

Bu rehberime göz atabilirsiniz, belki işinizi görür.

Hocam oyunu güncellediniz mi? Güncelledikten sonra grafik ayarları değişebiliyor. İlk önce oyun dosyalarını doğrulayıp oyuna girin sonrasında da oyun içinden grafik ayarlarınızı kontrol edin.
Hocam oyunu silip tekrar yükledim aynı sorun devam etti. Hiçbir sorunu olmayan oyun bir anda donmaya başladı anlamadım.

FIFA serisi zaten 20'den beri bu tarz sıkıntıları yaşıyor. FIFA 23 ve FC 24 olmak üzere ara sahnelerde bende de aynı şekilde oluyor bazen, bazen kafasına göre düzeliyor.

Bu rehberime göz atabilirsiniz, belki işinizi görür.
Deneyeceğim hocam, teşekkür ederim.

Yok hocam ne yaptıysam olmadı. Sapasağlam oyun bir anda oynanmaz hale geldi.

Son düzenleme:
Hocam oyunu silip tekrar yükledim aynı sorun devam etti. Hiçbir sorunu olmayan oyun bir anda donmaya başladı anlamadım.

Deneyeceğim hocam, teşekkür ederim.

Yok hocam ne yaptıysam olmadı. Sapasağlam oyun bir anda oynanmaz hale geldi.

6600XT ile yaşıyorum aynı sorunu bilgisayarımı hep çok sevdim hiçbir oyunda 2K da oynamama rağmen sorun yaratmıyordu ki ben sadece büyük oyunları oynarım FC24'ü satın aldım bilgisayarımdan soğudum sinir krizi geçirtiyor olur olmadık yerde kasıyor ekranı kırasım geliyor.

Böyle bir çözüm buldum dostlar.Bende de RX 6650XT+R5 5500 32GB Ram li bir sistemde sürekli donma ve takılma yaşadım.Oyunun içinde oldu bunlar.Ne yaptıysam düzelmedi.Ama bunu uyguladıktan sonra donma kesildi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir çözüm buldum dostlar. Bende de RX 6650XT+R5 5500 32 GB RAM'li bir sistemde sürekli donma ve takılma yaşadım. Oyunun içinde oldu bunlar. Ne yaptıysam düzelmedi. Ama bunu uyguladıktan sonra donma kesildi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende işe yaramadı özellikle duran toplarda falan çok kasıyor serbest vuruşu korneri falan kullanınca 2-3 saniye kendine gelemiyor oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı