EA için sınav günlüğü

Arda42

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Foruma yeni kaydoldum, hedefim 40-50 gün içinde eşit ağırlık konularını bitirmek arkada kalan konuları temizlemek, yoluma devam etmek. Ben 20 yaşında biriyim. Normalde geçen seneye kadar iyi gidiyorken bırakmış, bırakmak zorunda kalmış ve tekrar etmemiş biriyim. Yani dersleri terk etmiş biriyim. İnşallah bu sene yaptıklarımı, kabahatlarımı kusurlarımı telafi edebilirim.

Not: İç dünyam hakkında pek bir bilgi vermeyi sevmiyorum. Ben forum kültürüne yabancı biriyim. Ömrümde 1 forumda takıldım o da oyun forumu. Bu konuyu açarken bana benzer arkadaşları bulmak veya benimle benzer süreçleri geçirmiş insanları bulmak yorumlarını okumak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışmalar salı gününden itibaren gelmeye başlayacak arkadaşlar.

Bugün Üslü sayıların 4/3'ü bitti.Köklü sayılar temel atıldı.Temel Kavramlarda sorular çözüldü.Sayı Basamakları soru çözüldü.Türkçe notlar çıkarıldı.Sözcük Türlerin 5/4,5 bitti sayılır.

Arkadaşlar bugün kampın 2.Günü bugün edebiyatta anonim halk edebiyatına kadar geldim. Diğer derslerde notlarını çıkarmadığım derslerin notlarını çıkarttım. Ramazanın son günleri düzen bozuldu. Son 2 gün var, Çok iyi çok enfes planlar yaptım.Ramazan bitince full focus.Hafif değilde ağır ilerleyeceğim.

Bugünleri ahlama, sızlanma günleri olarak değil daha çok içsel dünyama yöneldiğim, manevi olarak kendimi güçlendirdiğim günler oldu.Psikolojik daha sağlam daha güçlü hale geldim,yeni stratejiler ve taktikler geliştirdim.

Bugün 3.Gün; Türkçeden ek eylemi bitirdim sorularını çözmedim notlarını aldım. Matematikte 1 konu bitiriririm artık sindire sindire ilerliyorum konuları videoları izlerken aynı anda not almıyorum beynimi yoruyor onun yerine konuyu hocadan dinlerken durdurup alıyorum. Matematikte biraz daha sindire sindre gidiyorum hayırlısı.

Arkadaşlar bugünki çalışmalarım iyi gitti asıl çalışmalar yarına.

Arkadaşlar Programları şu şekilde yazdım. 20-25 Gün Boyunca.

TYT Türkçe 1 Konu + 1 Soru çözümü 1+Ufak Tekrar.=1, 5 Saat.(Rüştü Hoca 2022 Kanalı. Sadece konu anlatım videoları) Maksimum Odak.

Edebiyat 1 Konu+ 1 Soru çözümü = 1, 5 Saat.(divan edebiyatı ve cumhuriyeti dönemi hariç hepsi türkçenin matematiğinden diğerleri kadir gümüş.)(Soru çözümü abanmayacağım Soru çözümünden ufak tekrar kağıtlarına not çıkarmak hedefim)

TYT Matematikte = 16 Konum kalmış Bazı Günler 2 Konu anlatımı izleyip Bazı Günler 1 Tane İzleyeceğim 1 Konu veya 2 Konu +Soru çözümü = 4 Saat (Mert Hoca 2022 70 Gün Kampından izleyeceğim soru bankam 3, 4, 5 )(Deftere yazıyorum. Burada yapacağım şey konunun tanımını almak ve soru çözümlerini pürdikkat izlemek. 3-4-5'te yoğunlaşmak, Konu anlatımında boğulmak yerine soru çözümlerine abanacağım.)

TYT Kimya ve TYT Biyoloji = 3 Saat(Dr biyoloji 2023 ve Kimya adası 2022) Burada yapacağım tek şey biyoloji ve kimyaya bol soru abanmak yerine ufak notlar çıkarmaya çalışacağım Her Gün 1 Adet Tekrar Edeceğim Toplam 1 konudan 1 not çıkarsam enfes olur.

AYT Matematik = 3-4 Saat (Mert Hocanın 2022 AYT Kimya kampından gideceğim her gün 2 video izleyeceğim. LTİ Gelince hoca değiştiririm.)Burada yapacağım şey konun tanımlarını not çıkarmak ve soru çözümü odaklı. Yani konunun tanımı alınca çok fazla konu anlatımıyla kasmayacağım deftere soruları yazmak için ekstra mesai harcamayacağım. Soru Bankası Olarak Eyüp B

40 Netten başlıyorum(TYT).AYT 0.

Arkadaşlar mutlak değer bitti ve matematiğin ilk 12 konusu bitti tamamen. Biyolojide Karb, İnorganik, Lipit, Protein bitti. Edebiyatta aşık tarzı filan bitirdim. Türkçede ek eylem ve eylemde yapıyı bitirdim. Bugün biraz hayattan izole oluyorum onunla uğraşacağım. Bugünü bitiriyorum. Yaklaşık 9 saat 16 DK çalıştım.

Yarın 2'de uyanıp 18 saat basmayı planlıyorum.

Arkadaşlar bugün kampın 6.günü: Edebiyatta 67 soru çözdüm, türkçeden sesli konu TYT matematikte çarpanlara ayırma, üslü sayılar, denklemler konu anlatımı soru çözümü falan sabah 6'dan bu yana 4 saat arayla saat 12-13 saati gördüm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı