EA oyunlarını GeForce NOW üzerinden oynamayın

Gaius Octavius

Yoctopat
Daha fazla  
EA oyunlarını, GeForce NOW üzerinden oynamayın!

Merhaba dostlar, bugün size başlıktan anlaşılacağı üzere EA oyunlarını GeForce NOW üzerinden niye oynamamanız gerektiğini anlatacağım. Öncelikle EA'in hesap güvenliğini anlatayım; Electronic Arts, bir tane hesaba, birden fazla kez, birden fazla bilgisayar üzerinden girildiğini görünce bunu güvenlik sorunu olarak algılayıp hesabınızı "hacked account" yani hacklenmiş hesap olarak gösterip banlıyor. Şimdi GeForce NOW'un nasıl işlediğini anlatayım, GeForce NOW üzerinden açtığınız tüm oturumlar, her defasında farklı bilgisayardan açılır. Yani kısacası, bir oyunu her oynadığınızda, başka bir bilgisayardan oynamış oluyorsunuz.

Çok rahat görebileceğiniz üzere Electronic Arts ve GeForce NOW sistemleri arasında bariz bir çakışma var, normalde Electronic Arts GeForce NOW hizmetine oyunlarını getirmeden önce bu çakışmayı engellemeliydi değil mi? Ancak EA, her zaman ki gibi EA'liğini yapıp umursamadan oyunlarını bu platforma getirdi. Sonuç ise tam anlamı ile facia.

Şu anda küçük çapta, EA krizi yaşanıyor ve EA bunu kaldıramıyor. EA forumlarında açılan başlıkların çoğu bu konu üzerine. Şimdi ben size eğer hesabınız boşuna ban yerse, nasıl çözeceğinizi anlatacağım;
1-EA'in sitesinden Contact Us kısmına gidin.
2-Eğer görebiliyorsanız Live chat kısmına tıklayın, belli bir süre bekledikten sonra gelen EA görevlisine derdinizi anlatın en fazla 24 saat içinde sorununuz çözülür.
3-Eğer Live chat yoksa email kısmına tıklayıp sorununuzu anlatın ama bu yolu önermem, çünkü Live chat kısmında gelen görevli ile doğrudan konuşabiliyorken email atarsanız otomatik mesaj gelir ve %70 ihtimalle sorununuz çözülmez.

Not: Kesinlikle derdinizi İngilizce yazmalısınız, eğer ingilizceniz yoksa aşağıda yazdıklarımı kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

Subject: My EA account get banned for no reason.
Please describe your issue: İ'm playing " oynadığınız oyun " on GeForce NOW. That means, everytime i play " oynadığınız oyun" i'm connecting from different Computer. EA thinks that as a Security issue but it is not. My account is not hacked, i'm just playing on GeForce NOW.

*Subject ve describe your issue kısmını yazmayın*

*Ben sorunumu yaklaşık 3-4 haftada çözebildim, bunun temel sebebi EA'in bu konuda aşırı yavaş olması. Ama dediğim gibi en kısa çözüm Live chatten EA görevlisi ile konusmanız*

Eğer ek bir sorunuz olursa, yazarsanız cevaplarım.

Son düzenleme:
Tam da EA Play kampanyasını görüp GeForce Now alsam mı diye düşünüyordum. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Çözüm süreci çok uzunmuş. Bir aylık EA ve GeForce Now alsam birkaç kere oynayabileceğim anlaşılan :D

ea bu sorunu er ya da geç çözecektir diye düşünüyorum ancak kısa vadede çözülecek gibi durmuyor. ama geforce now premium alırsanız bu sorunu yaşama ihtimaliniz daha düşük olur diye düşünüyorum, çünkünen azından günde 10-15 bilgisiyardansa en fazla 2-3 bilgisiyardan girilmesini ea güvenlik sorunu olarak algılamayabilir.
Tam da EA Play kampanyasını görüp GeForce Now alsam mı diye düşünüyordum. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Çözüm süreci çok uzunmuş. Bir aylık EA ve GeForce Now alsam birkaç kere oynayabileceğim anlaşılan

@Gaius Octavius Ben defalarca BF1'i Origin üzerinden aldım. TR sunucusunda sorun yaşamadım. Kaldı ki otomatik hatırla seçeneğine de tıkladım.
geforce now üzerinden oynamıyorsanız çok sorun olmaz

@Gaius Octavius Evet, hatta ara sıra tarayıcıdan da girerim. Sorun yaşamadım
valla doğrudur açıkçası, zaten herkeste yaşanacağını sanmıyorum ama yine de yaşanırsa diye çözümünü yazdım. ama benim gördüğüm kadarı ile bu sorun sıklıkla yaşanmaya başlamış son zamanlarda

Steam üzerinden oynanan EA oyunları Origin girişi de gerektiriyor mu?
Ubisoft'un yaptığı gibi kendi sisteminden de giriş istemiyor ise bu durumda EA oyunları Steam üzerinden oynanabilir. Steam'deki EA Play satın alınabilir. Bu arada NVIDIA GeForce NOW'a Origin desteği getiren Electronics Arts bu kadar da amatör olamaz.

2FA aktifleştirilmemiş hesaplarda yaşanıyor genellikle bu tür sorunlar. Yeterince güvenlik önlemi alınmamış olduğunu düşünerek sistem otomatik blokluyor olabilir.
GFN ile alakasız olacak fakat 2FA mutlaka kullanın. Hem yarın öbür gün hesabınız 5 liraya sağa sola satılan/kiralanan zombi hesaplara dönüşmesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı