EasyCep iPhone XR Deneyimim

Çok iyi hatırlıyorum, 2014 yılında bana bir tane Sony XPERIA Z2 almıştı ailem. Tasarımı, kamerası, performansı vesaire her şeyi ile benim için mükemmel bir telefondu. Bir sürü kez telefonum ile duşa girmiştim, üstüne kola döküldüğü de olmuştu ama hiçbir sorunla karşılaşmamıştım. Bir gün dışarıdayken telefonu düşürmüştüm ve arka camı kırılmıştı, bundan sonra da sürekli arka cam kırılmaya devam etmişti. Yakın zaman sonra Z2'yi kardeşime verip bana annemin eski J7 Prime telefonunu vermişlerdi. Ben hayatımda bu kadar berbat bir kamera ile karşılaşmamıştım resmen. Sulu boya gibi çekiyordu. Sene oldu 2021, ben üniversite öğrencisi olalı uzun zaman olmuş, artık ön kamerası beni mutlu edecek, stabil bir telefon kullanmak istiyordum. İlk başlarda aileme çok yük olmasın diye yenilenmiş iPhone 7 Plus ve 8 modellerine bakıyordum, 3000TL civarında bulunabiliyordu. Anneme bu konuyu açtıktan yaklaşık 2 ay sonra bana yeni telefon almaya karar verdik, annem telefonu alacaktı, ben de parasını her ay ödeyecektim. Durum böyle olunca 7 Plus veya 8 almak istemedim, 1250TL daha verip iPhone XR veya SE alabiliyordum çünkü. Çok arada kaldım, çok inceleme izledim ancak bir yerden sonra SE'nin batarya performansı ve ekranı kötü gözükmeye başladı. Yenilenmiş XR almaya karar verdim. EasyCep'i bana kuzenim söylemişti, yıllar önce böyle bir yerin açıldığını ve o zamanlar önerildiğini belirtmişti. Başladım araştırmaya, dolandırıcı diyen de vardı, deneyiminin çok iyi olduğunu söyleyen de. Her türlü 14 gün koşulsuz şartsız iade olduğundan şansımı denemeye karar verdim.

17 Nisan (Cumartesi)'da sipariş verdim, salı günü telefon elimdeydi. Kargo bilgileri ile ilk başta sorun yaşadık, o yüzden müşteri hizmetlerini her gün aramak zorunda kaldım gibi bir şey oldu. Müşteri hizmetleri deneyimim çok iyiydi, toplam 5-6 kez aradım sanırsam ve hepsinde de 1 dakika içerisinde hatta bağlandım. Aklımdaki soruları sordum, cevapladılar. Gayet yardımcı oldular. Şikayetvar.com sitesindeki şikayetlere baktığımda "İlgisiz, telefonu açmıyorlar, dolandırıcı" gibi sözler görüyordum ancak benim yaşadığım tecrübe bunun tamamen tersi yönünde oldu diyebilirim. Telefonun yanında hediye olarak kılıf bile göndermişler.

Kutunun kendisi orijinal kutu değildi ve kutu içerisinden orijinal şarj adaptörü/kablosu çıkmıyordu. Kutuyu beğendim, telefon gayet sağlam bir şekilde geliyor, düzgün paketlendiğini söyleyebilirim. Telefonun yanında gelen adaptörün üzerinde Easycep yazıyor.
Adaptör.jpeg
Kablo.jpeg
Kutu Dış.jpeg
Kutu İç.jpeg

Telefonun kendisi ile olan deneyimimden bahsetmeyeceğim, ben ağır bir şekilde telefon kullanan birisi değilim. Ön kamerasını ve arka kamerasını çok beğendim, özgüvenim tekrardan yükseldi resmen. J7 Prime'ın kamerasında kafa yapım değişiyordu resmen, çok sinir bozucuydu. Sonunda gayet gerçekçi ve güzel fotoğraflar çekebiliyorum. Telefonun belirtilen özellikleri ve bana gelen hali arasındaki farklara bakarsak, benim aldığım ürün kozmetik durum olarak "Çok iyi", batarya ömrü olarak ise "%85" olarak belirtilmişti. EasyCep'e göre;
  1. Çok İyi: Kozmetik olarak birkaç kılcal çizik içerebilir. Bütün fonksiyonları çalışmaktadır.
Bunu gördükten sonra tepkim "Birkaç kılcal çizikten bir şey olmaz herhalde, zaten koruyucu cam taktıktan sonra da görmem bile." olmuştu. Ben nereden bileyim telefonun sıfır gibi geleceğini? Telefonda çizik aradım, aradım ve aradım. Ön camında da çizik yoktu, alüminyum çerçevesinde de çizik yoktu. Arka camda da bir şey göremiyordum zaten. Bundan sonra telefona ışık tutarak bakmaya karar verdim. Baktıktan sonra biraz güldüm açıkçası. Bu telefonun eski sahibi, kılıf kullanırken telefonun arka camını çizmiş :). Fotoğraflardan görebileceğiniz üzere, o kadar hafif bir çizik ki, neredeyse belli olmuyor bile. "Çizik 2" fotoğrafında biraz gözüküyor, Apple logosunun etrafında yuvarlak bir çizik var.
Çizik 1.jpeg
Çizik 2.jpeg
Çizik 3.jpeg

Bundan sonra telefonun parça orijinalliğini merak etmemiştim zaten. Telefon gayet iyi çalışıyordu, hız sorunu yoktu ve ekranının orijinal olduğu belliydi. Az önce Youtube'dan Phone Repair Guru izlerken 3U Tools diye bir program ile karşılaştım. Programı indirdim ve oradan gördüğüm kadarıyla bütün parçalar orijinal. Bu programın gerçekliği olduğunu düşünüyorum, kardeşimin telefonundaki değişmiş parçaları tam anladı çünkü.

iPhone XR_iDevice Verification Report_001565113A8A002E.png
iPhone 6s_iDevice Verification Report_001108CE2453CF26.png

Telefonu Spigen 18W hızlı şarj adaptörü ve 2.4A kablo ile kullanıyorum, 1 saatte şarjım %85-90 civarında oluyor. Çok memnunum diyebilirim.

Battery.jpeg
Battery Health.jpeg

Sonuç olarak baktığımızda, 14 gün koşulsuz şartsız iade sistemi de olduğundan kesinlikle tercih edilebilir olduğunu düşünüyorum. Youtube üzerinde 250TL indirim koduna sahip bir kanal var, ben bu telefonu 4750TL'ye aldım. Yanında şarj kablosu/adaptörü ve kılıfı ile 4900TL'ye geldi. Kusura bakmayın, telefon hakkında çok teknik detaya giremiyorum çünkü pek bilgim yok bu konularda. Ancak şunu diyebilirim, eğer benim gibi sadece sosyal medyada gezinen, birkaç kişiyle mesajlaşan ve video izleyen birisiyseniz, bu telefondan fazlasına gerek olduğunu düşünmüyorum. Ekran hakkında herkes kötü, piksel piksel vesaire diyordu ancak ekran cidden çok iyi, telefonu 1 santim öteden kullanmıyorsanız piksel piksel değil. Aklınızda sorular var ise sorabilirsiniz, cevaplayabilirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı durumdayım J7 2016 kullanıyorum Easycep XR modeli var kozmetik durumu çok iyi pil sağlığı 85 çok kararsızdım yazınızı okuyunca kararımı verdim XR alıcam :)

Ben de o şekilde almıştım zaten, şu an hala çok memnunum hiçbir sorun yaşamadım. Umarım sizin deneyiminiz de sorunsuz geçer, ama bence o belirttiğim programdan değişen parça olup olmadığını kontrol edin.

Ben de o şekilde almıştım zaten, şu an hala çok memnunum hiçbir sorun yaşamadım. Umarım sizin deneyiminiz de sorunsuz geçer, ama bence o belirttiğim programdan değişen parça olup olmadığını kontrol edin.

Ben de en çok değişen parça olayından tedirginim. Ay sonu almayı planlıyorum stok durumu hakkında bilginiz var mı hemen tükenir ya da hemen yenilenir mi?

Stoklar yenileniyor, ama orada gözüken ilan başına 1 adet stok bulunuyor. Her ayrı telefon için ilan açıyorlar sanırsam. Parça değişimini 3U Tools ile kontrol edip iade edebilirsiniz.

Siz de mi satın aldınız? Deneyimlerinizi aktarabilirseniz sevinirim. SE 2020 almayı düşünüyorum ben de.

Hocam geçen sene iPhone X 64 GB aldım 2. el almaya korktum kurumsal firmadan alayım garantisi olsun vb. sebeplerden. Cihaz geldi güzel problem yok ekran ve batarya değişmiş adi ekran takmışlardı garanti ile uğraşmak istemedim telefonsuzda kalamazdım göndermedim aradan zaman geçti kamera tozlandı dayanamadım kamera tozlanması ve ekran sebebi ile gönderdim. Ekranı yapmadan yolladılar kameramı temizlediler gönderdiler ama kalıcı çözüm sağlamak yerine silip gönderiyorlar derken bu süreç böyle kısır döngüye girdi tozlanıyor gönderiyorum en sonunda aradım falan ekran değişti ama gene tozlanıyor. Ekran değişimi de taa 7 - 8 ay sonra yaptılar

Bu bana özel bi durum değil adamlar cihaz topluyor orda sana değişensiz cihaz gelme şansı yok o kadar para verip değişenli cihaz almak saçma

Yeni konular

Geri
Yukarı