EBA Canlı Ders Uygulaması Windows Güvenlik Duvarını Kapatıyor

cemo1723

Decapat
EBA Canlı Ders uygulaması anlamadığım bir şekilde Windows güvenlik duvarını kapatıyor ve bu durumda bilgisayara virüs girmesinden korkuyorum. EBA Canlı Ders uygulamasının Windows Güvenlik Duvarını kapatmadan çalışması mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
EBA Canlı Ders uygulamasının Windows Güvenlik Duvarını kapatmadan çalışması mümkün müdür?
Onu bilmiyorum ama Zoom ile EBA dersine girmek mümkün. İstersen onu deneyebilirsin.

Benim PC de sürekli hata verdiği ve derslere giremediğim için bir Android Emulator indirip EBA' ya oradan giriyordum.

Geçen yıl sanırsam Windows Defender kapatıldığı zaman hata vermiyordu.

Kapatmasında bir sakınca yok ki. Uygulamayı kapatınca güvenlik duvarı tekrar açılıyor mu? Eğer açılıyorsa bence sorun yok bunda. Ebatv de video izlerken başka internet sayfalarında dolaşmayacağına göre. Güvenlik duvarı kapanmış kapanmamış çok da önemi yok.

Kapatmasında bir sakınca yok ki. Uygulamayı kapatınca güvenlik duvarı açılıyor mu? Eğer açılıyorsa bence sorun yok bunda. Ebatv de video izlerken başka internet sayfalarında dolaşmayacağına göre. Güvenlik duvarı kapanmış kapanmamış çok da önemi yok.
EBA TV dışında bir uygulaması daha var. Bilgisayara indiriliyor.

Hayır dert edilen nokta Güvenlik duvarının kapatılması. Sen EBA da canlı ders dinlerken o sırada başka bir internet sayfasında da dolaşıyor musun?.. Eğer yanıtın EVET ise o zaman güvenlik duvarının kapalı olması bir sorun yaratır... Ama cevabın Hayır ise. Güvenlik duvarı kapalı olmuş ya da olmamış. Çok da önemli bir sorun değil. Takılmayın bu işlere. EBA da ders dinlerken EBA ekranında kalın. Başka işlerle uğraşmayın olsun bitsin.

Hayır dert edilen nokta Güvenlik duvarının kapatılması. Sen EBA da canlı ders dinlerken o sırada başka bir internet sayfasında da dolaşıyor musun?.. Eğer yanıtın EVET ise o zaman güvenlik duvarının kapalı olması bir sorun yaratır... Ama cevabın Hayır ise. Güvenlik duvarı kapalı olmuş ya da olmamış. Çok da önemli bir sorun değil. Takılmayın bu işlere. EBA da ders dinlerken EBA ekranında kalın. Başka işlerle uğraşmayın olsun bitsin.
Haklısın derste başka şeylere bakmaması lazım ama dolaşıp dolaşmaması değil konu. Belki sonradan tekrar açmak istemiyor. Her seferinde onunla uğraşmak istememesi normal. Her ders arasında bununla uğraşmak istemiyor olabilir.

Bu sorunu MEB de açıklamıştı, güvenlik duvarını kapatmazsanız uygulama Windows Defender tarafından zararlı olarak algılanıp siliniyor. Neden böyle bir şey olduğunu ben de anlayamamamıştım fakat şuan öyle bir sorun yok diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı