Eczane çırağı ne kadar almalı?

Daha fazla  
Herkese merhaba, ben 1 haftadır eczanede çalışıyorum. Yaşım daha 16 ve ne kadar almalıyım sizce? Bana haftalık 400 TL veriyor. Sizce ilerleyen zamanlarda daha fazla verir mi? Yoksa bu şekilde devam mı eder ve bu para yeterli mi?

Günlük verse neyse de haftalık çok saçma olmuş. Resmen kullanıyor sizi. Eczaneler dünyanın parasını kazanıyor, yanında çalışan birine haftalık 400 ₺ vermek büyük haksızlık. Günlük 57 ₺'ye çalışıyorsunuz. En azından asgari ücret talep edin.

Günlük verse neyse de haftalık çok saçma olmuş. Resmen kullanıyor sizi. Eczaneler dünyanın parasını kazanıyor, yanında çalışan birine haftalık 400 ₺ vermek büyük haksızlık. Günlük 57 ₺'ye çalışıyorsunuz. En azından asgari ücret talep edin.

Hocam çıraklıktan bahsediyoruz, asgari ücretle evimi geçindirecek öğrenme aşamasında, kalfa veya usta bile değil.

Herkese merhaba, ben 1 haftadır eczanede çalışıyorum. Yaşım daha 16 ve ne kadar almalıyım sizce? Bana haftalık 400 TL veriyor. Sizce ilerleyen zamanlarda daha fazla verir mi? Yoksa bu şekilde devam mı eder ve bu para yeterli mi?

Eskiden çıraklara maaş verilmezdi. Vallaha patronuna bağlı, eğer 18'den büyük olsaydın 4000 TL alman gerekirdi ama bu para sana yetmiyorsa patronunla konuşmalısın bence. Çünkü ona kalmış bir şey bu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sen hiç çırak oldunmu böyle konusuyorsun sanki bir iş yapıyor öyle dikilmekten başka bir şey bildigi yok ki çırakların

Yeni konular

Geri
Yukarı