Eczanede İlaca Parası Yetmeyen Yaşlı Teyze

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kac zamandir gözümden yas akmamis idi, ama sag duyarli vatandaslarimizin oldugunu bilmek bana UMUT veriyor...

Evet evet agladim...

Ben de bugün, buz gibi havada kırmızı ışıkta mendil satmaya çalışan birine denk geldim, dileniyor olsa zaten asla para vermem ancak Allah rızası için bir tane mendil almanı istiyor neticede. Hal böyle olunca almadan geçmem asla.
Kafede oturup 1 liralık çaya 3TL veriyorsan kışın, kırmızı ışığın dibinde 50 kuruşluk mendili 1TL'ye satan kadına da yardım edeceksin bir zahmet. Vicdanı olan insan biraz anlayışlı davranır zaten.

Ben de bugün, buz gibi havada kırmızı ışıkta mendil satmaya çalışan birine denk geldim, dileniyor olsa zaten asla para vermem ancak Allah rızası için bir tane mendil almanı istiyor neticede. Hal böyle olunca almadan geçmem asla.
Kafede oturup 1 liralık çaya 3TL veriyorsan kışın, kırmızı ışığın dibinde 50 kuruşluk mendili 1TL'ye satan kadına da yardım edeceksin bir zahmet. Vicdanı olan insan biraz anlayışlı davranır zaten.

Evet çok haklısın hocam. Mutlaka sokakta gördüğümüz zaman almadan geçmemeliyiz 2-3 liralık aldığımız mendil belki de başımıza gelecek bir musîbeti engeller.

Vicdanı olan insan biraz anlayışlı davranır zaten.
Yıl 2022 olmuş, aradan 6 sene geçmiş ve diyebileceğim tek şey iyi niyeti suistimal ediyorlar, önceden de öyleydi. İyi niyeti kullanıyorlar, insanlar da doğal olarak güvenemiyor. Yapacak bir şey yok, insanımız iyi niyetli ve anlayışlı davranıyorlar ancak suistimal ediliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı