Edebiyat öğretmeni kaç puanla atanıyor?

Hocam ben de tde bölümü üçüncü sınıf öğrencisiyim. Öğretmenlik dışında bölümümüzde hangi mesleklere sahip olabiliriz sizce?

Bende yeni mezun oldum. Okulda başarılar bu arada :). Benim bildiğim şöyle bazı küçük ilçelerde veya kasabalarda ilk okul ya da orta okulda eğer Türkçe öğretmeni açığı olursa başvurup ücretli olarak öğretmenlik yapılıyor tabii önce yazım yanlışlarına dikkat ederek :) ikinci olarak özel kurumlarda ya da etüt merkezlerinde halk eğitim merkezlerinde gerek Osmanlıca gerekse Türkçe dersleri verebiliyoruz. Benim bildiklerim bunlar işimiz zor ama imkansız değil kolay gelsin. Ha bir de ilaç tanıtıcıları oluyor, onlarda özel başvuru yapılıyor bende düşünüyorum hoca olmazsam ilaç mümessil olayım diye.

Bende yeni mezun oldum. Okulda başarılar bu arada :). Benim bildiğim şöyle bazı küçük ilçelerde veya kasabalarda ilk okul ya da orta okulda eğer Türkçe öğretmeni açığı olursa başvurup ücretli olarak öğretmenlik yapılıyor tabii önce yazım yanlışlarına dikkat ederek :) ikinci olarak özel kurumlarda ya da etüt merkezlerinde halk eğitim merkezlerinde gerek Osmanlıca gerekse Türkçe dersleri verebiliyoruz. Benim bildiklerim bunlar işimiz zor ama imkansız değil kolay gelsin.
83 ya da 85 olması lazım. Tam emin değilim. İnşallah kazanırsınız hocam :).

Bende yeni mezun oldum. Okulda başarılar bu arada :). Benim bildiğim şöyle bazı küçük ilçelerde veya kasabalarda ilk okul ya da orta okulda eğer Türkçe öğretmeni açığı olursa başvurup ücretli olarak öğretmenlik yapılıyor tabii önce yazım yanlışlarına dikkat ederek :) ikinci olarak özel kurumlarda ya da etüt merkezlerinde halk eğitim merkezlerinde gerek Osmanlıca gerekse Türkçe dersleri verebiliyoruz. Benim bildiklerim bunlar işimiz zor ama imkansız değil kolay gelsin. Ha bir de ilaç tanıtıcıları oluyor, onlarda özel başvuru yapılıyor bende düşünüyorum hoca olmazsam ilaç mümessil olayım diye.
Hocam ücretli öğretmenler asgari ücret mi alıyor? Ve ilaç mümessilliğini açabilir misin?

Öyle öyle sorun değil :)

Hocam ücretli öğretmenler asgari ücret mi alıyor? Ve ilaç mümessilliğini açabilir misin?

Keşke öyle olsa. Yanılmıyor isem 1400 küsur bir para alıyorlar komik değil mi? Neyse ilaç tanıtıcısı (mümessil) ise bir özel ilaç şirketine 4 yıllık okul mezunu olarak girilebilen ve doktorlara şirketin yeni çıkan ilaçlarını tanıtan kişi 3-4 k arası maaş alıyorlar tabii deneyim olunca top noktayı görüyorlar. Şirket aracı oluyor üstlerine tahsis. İlaçlara bir ilginiz var ise deneyebilirsiniz ben denemeyi düşünüyorum ilaç bilgim iyidir çok prospektüs okudum bu yaşıma kadar :)

Son düzenleme:
Makam mektubu yazmanı bekleyen yok. Grup kuralları içinde yazım yanlışı yapmak yasaktır yazıyor. Yani yazım kurallarına önem veren bir forumdasın. Önem vermezsen ceza bile alıyorsun... Bence edebiyatı bomboş okumuşsun ya da okuyorsun. "Türkçemiz iyi olsa Türkçe okurduk" diyor bir de... Neyse hayırlı işler.
Bu çocuğu moderatör yapın. Her başlıkta kural kaide anlatıyor insanlara. Böyle bir cevherden faydalanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı