Egea için lastik önerisi

Ben genel olarak dört mevsim önermem. Kışın kışlık, yazın yazlık kullanılması daha sağlıklı bence.

Marka model olarak ise genel olarak "X'in alt markası, X markasının fabrikasında üretiliyor" diye tabir edilen markaları ve yazlık alacaksanız Goodyear'ın Eagle Sport modelini tavsiye etmem.

Bunun dışında bütçenize göre uygun tercihi yapabilirsiniz. Düşük bütçede yazlık olarak Falken fena değil, Continental EcoContact 6 bakılabilir. 2019'da almıştık, halen iyi idare ediyor diyebilirim. Değiştirme vakti geldi ama artık. Bütçe sıkıntısı yoksa PremiumContact 6 ve Michelin Pilot Sport güzel modeller.

Uygun fiyatlı yaz lastiği arıyorsanız Petlas ProGreen lastikler uygun ve güzel. Yumuşak yapısı ile yol tutuşu gayet iyi.
4 mevsim lastik çekilmez. İstanbul'da pek lazım da olmaz.
Ben bu Kış Bolu Dağları'nın zirvesinde, yoğun kar yağışı altında Petlas ProGreen yaz lastikleri ile epey dolaştım. Bir sorun yaşamadım.

4 mevsim tavsiye etmiyorum çünkü ne yazın yazlık kadar performans veriyor ne de kışın kışlık gibi davranıyor. F/P olarak ise Falken-Dunlop marka bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı