İnsanlar neden evrimi reddeder?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evrim ve din nasıl bağlantılıdır? Bağlantısı var mıdır? Mesela evrim teorisi, İslam dinine ters mi düşüyor? Ben de bunları merak ediyorum. Açıklarsanız sevinirim. :)

Dinizmiz kaynaklı ve insanlarımızın bu konu hakkındaki tek bilgisi maymundan geldiğimizi sanmaları.Kendi Türk insanımız için konuştum sadece.

Evrim ve din nasıl bağlantılıdır? Bağlantısı var mıdır? Mesela evrim teorisi, İslam dinine ters mi düşüyor? Ben de bunları merak ediyorum. Açıklarsanız sevinirim. :)
Kurandaki her şey yoruma açık olduğu için kesin bir şey söylenemez. Örnek topraktan yaratılma karbon, fosfor, azot temelli bir yapı olarak yorumlanabilir. Bilim ile dinler ne kesinlikle bağlantılı ya da kesinlikle birbirine ters olamazlar, kişinin dini yorumladığı şekilde bir yapıdadırlar ki böyle olmaları da ahiret, test inancına uygun bir yapıdır.

Yuce tanrınız zeus insanı malumunun diskisindan yarattı 😉 Yerlerin ve göklerin yaratıcısı Arş hin sahib-i bizi çamurdan yarattı kur-an kerim fe geçen aletleri inkâr etmek dinden cikarir zaten senin de mümin biru olduğunu sanmam

Andolsun biz insanı çamurdan (süzülmüş) bir hülasadan yarattık. Sonra onu (Hz. Âdem'in nesli olan) insanı sarp ve metin bir karargahta (rahimde) bir nutfe (zigot) yaptık. Sonra o nutfeyi alaka (yapışan şey) hâline getirdik, derken o alakayı mudga (bir çiğnem et) yaptık, o bir çiğnem eti kemik(lere) çevirdik (ve) o kemiklere de et (kaslar) giydirdik. Sonra onu başka yaratılışla inşa ettik (can verdik, konuşma verdik)...

Bütün sırrı açıklıyorum sıkı durun!

Dünya düz, evrim yalan, Darwin yok.

7 kat semanın üstünde kürsi var, kürsinin üstünde su var ve suyun kalınlığı 500 ışık yılından daha fazla. 😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı