Eğitim hayatım hakkında

591649

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, nasılsınız? Umarım iyisinizdir. 8. sınıfın ikinci günü görememeye başladım ve bunu ebeveynlerime ilettim ve ekrana çok fazla baktığım için olabileceğini ilettiler ve 4. gün annem beni hastaneye götürme kararı aldı ve hastaneye gittiğimizde doktor retinamın yırtıldığını ve biraz daha geç kalsak kör kalabileceğimi söyledi. 13 Eylül 2019 cuma günü erkenden ameliyata girmem gerekti girdim ve ameliyatım başarılı geçti ve yaklaşık 2 hafta hastanede kalım. 2 hafta sonunda evimize gittiğimizde halim yoktu ve elimi bile hareket ettiremiyordum yemek yiyemiyordum. Annem beni tekrardan hastaneye götürme kararı aldı ve hastaneye gittik 2 gün boyunca serum almak zorunda kaldım. 2 günün sonunda kendimi eskisinden daha iyi hissediyordum ve evimize geri döndük. Evde anlatmak istemediğim nedenlerden dolayı annemin bacağı kırıldı ve Ataşehir'de bulunan teyzemlerde 1 hafta boyunca kaldım daha sonra İzmit'e taşınma kararı aldı ve İzmit'e taşındık annemin ayağı çok kötü durumdaydı ve benimle ilgilenemedi bu olaylar yaşanınca okula yaklaşık 2 ay boyunca gidemedim. Annem dersleri daha iyi anlamam için seneye okula gidebileceğimi iletti ve o sene okula gitmedim, 8. sınıfa tekrardan başladığımda çevrimiçi eğitim alıyordum ve 8. sınıfı bitirdim, 9. sınıfta derslerim iyiydi ancak zorbalığa uğruyordum ve bu yüzden dolayı okula gitmek istemiyordum ve devamsızlık yapmaya başladım, devamsızlığım bayağı artmıştı ve devamsızlıktan dolayı sınıfta kalmıştım. Ancak okula gidebiliyordum. Ve okulumuza yeni gelen mesleki eğitim merkezine gitmeye karar verdim ve 10. sınıfa geçtim. Ancak daha sonrasında staj gördüğüm yer yasa dışı şeyler yaptırdığı için ayrılma kararı aldım ve ayrıldım ancak daha sonrasında staj yeri bulmam gerekti ve bulamadık bu yüzden dolayı sınıfta kalmamak için okulun müdür yardımcısı MAÖL eğitim sistemine kayıt olabileceğimi ve geçersem 10. sınıftan başlayacağımı söyledi. Ancak ben MAÖL eğitim sistemine geçtiğimde yeni bir karar alındı ve normalde 3,5 yılda mezun olunabilinen sistem artık 4 yılda mezun olunabiliyormuş bu yüzden şu an 9. sınıftayım ve 2 yıl kayıbım var şimdi okulu en hızlı bitirebileceğim eğitim sistemi olan AÖL ne geçiş yapmak istiyorum. 51 kredim var ve ne kadar sürede bitirebilirim? Şu an geçebilir miyim? Rica etsem yardımcı olur musunuz? Umarım benim hakkımda kötü bir şey düşünmüyorsunuzdur.

Halköğretim'e gidip sormanız en iyisi olur bence. Sizin durumunuz baya farklı gibi. Sadece tek bildiğim geçişler belirli zamanlarda oluyor. Şu an AÖL 1. dönemi bitti. 2. dönem kayıtları muhtemelen kısa sürede başlar. Şubat-Mart arası olacağını düşünüyorum kayıtların.
AÖL sitesinde kaytlar başladığında yazıyor zaten. Ara sıra takip etmeniz yeterli.

Düzenleme: 51 krediniz varsa muhtemelen 2 dönemde bitirebilirsiniz.
Bir dönemde maksimum 12 ders seçilebiliyor. Ona göre küçük bir araştırmayla bulabilirsiniz kaç dönemde mezun olabileceğinizi.

Halköğretim'e gidip sormanız en iyisi olur bence. Sizin durumunuz baya farklı gibi. Sadece tek bildiğim geçişler belirli zamanlarda oluyor. Şu an AÖL 1. dönemi bitti. 2. dönem kayıtları muhtemelen kısa sürede başlar. Şubat-Mart arası olacağını düşünüyorum kayıtların.
AÖL sitesinde kaytlar başladığında yazıyor zaten. Ara sıra takip etmeniz yeterli.
İnternet üzerinden edindiğim bilgilere göre 18 yaşın altında isen 8 dönemde mezun olunabiliyormuş. Umarım en kısa zamanda mezun olabilirim. Her gün mutsuz ve stresli bir şekilde uyanıyorum ve kayıp ettiğim zamanlara üzülüyorum. Ayrıca görüşünü ilettiğin için teşekkür ederim.

Sen erken bile davranmışsın. Ben açığa geçmeyerek büyük aptallık ettim. 4 yıllık lise hayatım çöp oldu. Bu sene 12. sınıf okuyacaktım sınava hazırlanmak için açığa geçtim çok mantıklı oldu bence.
16 yaşında olduğunu varsayıyorum 51 kredin de var. Mezun olmak için 170 kredi gerekiyormuş. 119 krediyi 4 dönemde tamamlayabilirsen 18 yaşına girmiş olacağından 8 dönem bitirmene gerek kalmaz.

Staj konusunu yapamazsın ama istersen sınava çalışabilirsin ya da bir yerlere girip çalışabilirsin AÖL'e geçersen.

Sen erken bile davranmışsın. Ben açığa geçmeyerek büyük aptallık ettim. 4 yıllık lise hayatım çöp oldu. Bu sene 12. sınıf okuyacaktım sınava hazırlanmak için açığa geçtim çok mantıklı oldu bence.
16 yaşında olduğunu varsayıyorum 51 kredin de var. Mezun olmak için 170 kredi gerekiyormuş. 119 krediyi 4 dönemde tamamlayabilirsen 18 yaşına girmiş olacağından 8 dönem bitirmene gerek kalmaz.

Staj konusunu yapamazsın ama istersen sınava çalışabilirsin ya da bir yerlere girip çalışabilirsin AÖL'e geçersen.
Peki, senin adına gerçekten üzüldüm, umarım hayatın boyunca mutlu ve huzurlu olursun. Ayrıca dünyanın değişmeyen kanununu sevmiyorum, 18 yaşında olmak ürkütücü duruyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı