Eğitim hayatım için tavsiyeleriniz nelerdir?

Danicheta

Decapat
16 yaşındayım. Yatılı bir lisede okuyorum. Ve kendimi bunalmış ve kötü hissediyorum. Planlı bir şekilde hiçbir zaman ders çalışamıyorum. Bu yüzden ailemden ileride ne olacaksın üniversite hedeflerin neler tarzı şeyler söylüyorlar, fakat kendimde hangi bölümü istediğimi bilmiyorum. Bilmiyorum dedikten sonra işte bizi okumayacaksan bizi zorlama işte seni işe verelim falan diyorlar ama verseler elmayı ortadan ikiye kesebilecek vasfım yok yani illa okumak zorundayım. O yüzden okuyacağım diyorum ama planlı bir şekilde çalışamıyorum. Annemler kendi zamanlarında nasıl zorluklarla okuduklarını anlatıyorlar. Neden isteksiz olduğumu soruyorlar ama bende nedenini bilmiyorum. Kitap okuma alışkanlığım yok maalesef. Adamakıllı bir hobim yok iyi futbol oynamam iyi basketbol oynamam bilgisayar oyunlarına ilgim var. Oynarım ama çok iyi oynamam. Zaten bilgisayarım çok iyi değil. Ekonomik açıdan bir problem yok ama geleceğe dair düşüncem 0. daha ne olmak istediğimi bilmiyorum ya. Ders çalışma isteğim yok hiç olmadı hatta. Motor becerilerim hiç yok yani bir insanın hiçbir şeye yeteneği mi olmaz yahu yok yapamıyorum yani olmuyor. Ayrıca arkadaşlarım dışarı falan çağırıyor hiç çıkasım gelmiyor, evde tüm gün oturmak istiyorum hiçbir şey yapmadan sadece bilgisayara bakarak öneriye ihtiyacım var lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle dış dünyayla da biraz bağdaşmanız gerek. Günlük 1 saat kitap okumanı, biraz da dışarıda gezmeni ve hangi mesleği yapmak istediğine kararlaştırman gerektiğini düşünüyorum. İçinden hangi mesleği yapmak geliyor?

Öncelikle dış dünyayla da biraz bağdaşmanız gerek. Günlük 1 saat kitap okumanı, biraz da dışarıda gezmeni ve hangi mesleği yapmak istediğine kararlaştırman gerektiğini düşünüyorum. İçinden hangi mesleği yapmak geliyor?

İçimden bir meslek yapmak gelmiyor. Mesela ameliyat videoları izliyorum YouTube'da. Yani zevkli geldiği için izliyorum ama doktorluğun ilk senelerinde tamamen kölelik yaptığın için iyi değil. Bence ben bir gençlik kollarına gidip millet vekili olmak için mi çabalasam :)

Yeni konular

Geri
Yukarı