Eğitim sistemi nasıl düzelir?

Çocukların küçük yaşta yetenekleri tespit edilip, yeteneğine göre hangi mesleğe eğilimi varsa ve o mesleği seviyorsa ona göre çalıştırılıp eğitim verilmeli.

İngilizce dersi geliştirilmeli. 8 sene bu dersi görüp 1 cümle kuramayan var.
Kimya dersi deneysiz olmamalı. Kitaba bağlı kalıp laboratuvardan 1-2 maket ile ders olmuyor.
Slayt ile ders öğretimine acil son verilmeli. Özellikle üniversitedeki dersleri slayt ile gösterilmemeli.

Aklıma gelenler bunlar.

Her öğrenciyi bence ilgi duyduğu konuya göre sınıflandırmalıyız. Mesela ben maket yapmaktan çizim yapmaktan anlıyorsam beni iç mimar veyahut mimar olmaya doğru yönlendirmeleri lazım. Herkese aynı dersleri yapmayı zorlarsak sevmediği dersleri yapmaya zorlarsak ve bunun üstüne de sınavı yapıştırırsak tabii ki çocuk okuldan bezer ve herşeyden soğur.

Bunlar konu hakkındaki düşüncem.

Eğtim sistemi ne demek? Aydınlatın beni.

Çok da aydınlatmayalım....
1596405294692.png

Çocukları yeteneklerine göre sınıflandırmalıyız ama bunu yapmak için de ekonominin iyi düzeyde olması lazım. Örneğin benim yazılıma hevesim var ama hiç bilgisayarım olmadı, alamadık. Ben ne yapacağım? Sevmediğim bir meslekte emekli olsam da kurtulsam diye çalışacağım.

Öğrencilerin yeteneğini ilgi alanını vs. birkaç sınava bağlamak ve bunun sonunda ise öğrenciyi başarısız olarak damgalamak işin kötü yanı. Meslek liselerindeki gibi bir sistem olabilir veya üniversite. Lise veya ortaokul olabilir ilk seneler öğrencilere genel eğitim verilerek hangi konularda başarılı bunu ölçüp sonra bu başarılarına göre ders düzeni hazırlanıp üniversitelerdeki gibi öğretmenin olduğu sınıfa girip dersini işleyip çıkabilir.

Şuan ki iktidar hafif islam fanboy olduğu için değişmesi çok zor, dine dayalı bir nesil yetiştirmek istiyorlarki iktidarda daha uzun süre kalsınlar hepimizin kaderi Z kuşağının vereceği oylara bağlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı