Eğitim sistemi ne zaman değişecek?

Valla kusura bakmayın arkadaşlar ama çok iyi matematik bilmeyen biri de bir zahmet mühendis olmasın. Asgari düzeyde TYT çözemeyen de mühendis olmasın. Zaten zor da değil bu sınavlar. Yıllar oldu ama şimdi girsem yine yakın puanlar alırım çözerim hepsini. Elon Musk gibi düşünüyorsunuz sanırım bu konuda. Elon Musk okul okumak zorunda değilsiniz dese de kendisi yıllarca neler okumuştur ona bir bakmak lazım.

Vallahi kusura bakmayın arkadaşlar ama çok iyi matematik bilmeyen biri de bir zahmet mühendis olmasın. Asgari düzeyde TYT çözemeyen de mühendis olmasın. Zaten zor da değil bu sınavlar. Yıllar oldu ama şimdi girsem yine yakın puanlar alırım çözerim hepsini. Elon Musk gibi düşünüyorsunuz sanırım bu konuda. Elon Musk okul okumak zorunda değilsiniz dese de kendisi yıllarca neler okumuştur ona bir bakmak lazım.

Olur mu yahu? Elon Musk abi okula gerek yok dedi hemen bırakmalıyım okulu. Kendisi Pensilvanya üniversitesinden mezun tabii ki :D Bu dediği Amerika için doğru Olsa'da TR için okul şart.

@KÜFÜRBAZ HAYDO hocam siz ne düşünüyorsunuz?

Dersine çalışan öğrencinin hiçbir zaman şikayet etmeyeceğini düşünüyorum. Sistemde eksiklik olabilir. Sonuçta insan yapımı bir şey ve insan yapımı bir şeyin kusursuz olması da beklenemez. Zamanla her şey düzelir ve @Akif hocama da sonuna kadar katılıyorum. Üniversiteler yol geçen hanı olmamalı, herkes üniversite okumak zorunda değil. Ne bir eksik ne de bir fazla, aklımdan geçenleri söylemiş. Gerçi oyunla eğitimi bir tutan konu sahibi var, konuya cevap yazmayacaktım da etiket üzerine yazayım dedim. Tek diyeceğim, şikayet ve sızlanmayla bir yere varılmaz.

Dersine çalışan öğrencinin hiçbir zaman şikayet etmeyeceğini düşünüyorum. Sistemde eksiklik olabilir. Sonuçta insan yapımı bir şey ve insan yapımı bir şeyin kusursuz olması da beklenemez. Zamanla her şey düzelir ve @Akif hocama da sonuna kadar katılıyorum. Üniversiteler yol geçen hanı olmamalı, herkes üniversite okumak zorunda değil. Ne bir eksik ne de bir fazla, aklımdan geçenleri söylemiş. Gerçi oyunla eğitimi bir tutan konu sahibi var, konuya cevap yazmayacaktım da etiket üzerine yazayım dedim. Tek diyeceğim, şikayet ve sızlanmayla bir yere varılmaz.

Katılıyorum. Eğitim sistemi kötü olsa da çalışıldığı sürece başarı mümkün. Evet mekatronik mühendisi olacak adamın biyoloji, tarih ve felsefefe gibi meslek hayatında hiçbir işine yaramayacak derslere sırf sınavdan iyi puan alabilmek için çalışması çok saçma ama yapacak bir şey yok.

Katılıyorum. Eğitim sistemi kötü olsa da çalışıldığı sürece başarı mümkün. Evet mekatronik mühendisi olacak adamın biyoloji, tarih ve felsefefe gibi meslek hayatında hiçbir işine yaramayacak derslere sırf sınavdan iyi puan alabilmek için çalışması çok saçma ama yapacak bir şey yok.

Okuyup da atanamayanlar?

"HAHAHAHAHHAHA" diye tepki verenler okumadı herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:

Zamanla bir şey değişseydi eğitim sistemi 100 yıldır bu şekilde olmazdı. Şikayetle bir yere varamayacaksak o zaman her şeye susalım, hiçbir şeyi eleştirmeyelim. Sorgulayarak veya tartışarak bir şeyleri değiştirebiliriz, kabullenerek değil. Bende burada çalışmayın demiyorum ama ağırlıklı olarak insanlara yeteneklerine odaklanmayı öneriyorum. Zamanın artık değiştiğini düşünüyorum. Bilgi, artık tek bir yerde yok ve ben bilgiye herkesin farklı şekilde ulaşması gerektiğini düşünüyorum. Tekrar tekrar söyleyeyim. Okullar kaldırılsın, eğitim sistemi olmasın gibi sal*k saçma şeyler söylemiyorum, sizde öyle düşünmeyin.

@Pmb bir şeyleri burada ağlayarak, sızlayarak mı değiştirmeyi düşünüyorsunuz? Merak ettiğim için soruyorum.

Sence bu tarz şeyleri tartışmayarak değil de başka nasıl bir şekilde çözebiliriz? Senin söyleminle susalım o zaman böyle devam edelim. Yani nasıl bir çözüm düşündüğünü ben anlamadım. Anlatır mısın?

Geri
Yukarı