Eğitim Sistemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aklıma gelmedi değil. Gerçekten öğrenciler böyle bir şey yapmalı.
Hayal kurmayın hocam Öğretmenler için ''Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum'' demiş Hz. Ali. Evet, ben de sevmiyorum bazı öğretmenleri, ama yapacak bir şey yok. Üzerimizde hakları kalırsa sıkıntı.

Mesela TEOG'a, LYS'ye, YGS'ye hazırlanıyorsun, senin kadar öğretmen de yoruluyor. Babam müdür, oradan biliyorum. (y)

hayal kurmayın hocam Öğretmenler için ''Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum'' demiş Hz. Ali. Evet, ben de sevmiyorum bazı öğretmenleri, ama yapacak bir şey yok. Üzerimizde hakları kalırsa sıkıntı.

Mesela TEOG'a, LYS'ye, YGS'ye hazırlanıyorsun, senin kadar öğretmen de yoruluyor. Babam müdür, oradan biliyorum. (y)
Öğretmenlerle sorunum yok ki.

Bakın benim fikrime uymayın bir de sizin yüzünüzden cehenneme gitmeyeyim :D

Hayal kurmayın hocam Öğretmenler için ''Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum'' demiş Hz. Ali. Evet, ben de sevmiyorum bazı öğretmenleri, ama yapacak bir şey yok. Üzerimizde hakları kalırsa sıkıntı.

Hocam peki sizce bir hocanın öğrencisine her ders ''dana,salak,mal,öküz'' deme hakkı var mı ? Şahsen geçen sene hocanın teki kızın birine torpil geçiyordu bende açıklarını bulunca bana bunları diyordu. Lafta hayal kuruyoruz. Ciddi anlamda öğrenciler olarak eğitim sistemini düzeltin deyip herkes 1 gün okula gitmesin bakın eğitim sistemini nasıl düzeltiyorlar.

Biz her gün 10 ders görüyoruz bir de hocalar her ders bize yazı yazdırdıkları yetmediği gibi ödev de veriyorlar üstüne her sabah saat 6:30 da kalk ağzına kadar dolu otobüse bin tüm yolu ayakta git birde okula gel yaz robotuz sonuçta (!) sonra hocaların ödevlerini yap , derslerine çalış , kendine zaman harcama çünkü biz robotuz (!) .

Biz her gün 10 ders görüyoruz bir de hocalar her ders bize yazı yazdırdıkları yetmediği gibi ödev de veriyorlar üstüne her sabah saat 6:30 da kalk ağzına kadar dolu otobüse bin tüm yolu ayakta git birde okula gel yaz robotuz sonuçta (!) sonra hocaların ödevlerini yap , derslerine çalış , kendine zaman harcama çünkü biz robotuz (!) .
Başka türlü öğrenilmez hocam. Ben de 11. sınıfa gidiyorum. Zor mor, ama çalışacağız. Zira hem şunurda 12. sınıfa birşey kalmamış, hem de yılsonu puanları, YEP'nında seni 50 kişinin önüne atabiliyor.

Başka türlü öğrenilmez hocam. Ben de 11. sınıfa gidiyorum. Zor mor, ama çalışacağız. Zira hem şunurda 12. sınıfa birşey kalmamış, hem de yılsonu puanları, YEP'nında seni 50 kişinin önüne atabiliyor.

Öğrenilmez derken yazı yazmaktan mı bahsediyorsunuz hocam ?

Dini konuları konunun içine lütfen sokmayın. Bu eğitim sisteminde insanları beraber birlik olmak yerine rakip olmayı öğretiyorlar. Ayrıca bölümler bence 5. sınıfta ayrılmalı ve bunu öğretmen seçmeli. Resim, Müzik, İngilizce gibi dersler ilkokulda eşit olmalı.

Öğrenilmez derken yazı yazmaktan mı bahsediyorsunuz hocam ?
Yani, ama sadece onu değil. Yazının tümünü.

Ben de günde 8 + 2, hafta sonu 5 saat ders görüyorum.

Evet sıkıcı, evet robot gibi ama çalışmanın meyvesi iyi olur.

(He hayvan gibi yazdıran hocanız varsa ona birşey demem)

Siz kaça gidiyor sunuz?

Dini konuları konunun içine lütfen sokmayın. Bu eğitim sisteminde insanları beraber birlik olmak yerine rakip olmayı öğretiyorlar. Ayrıca bölümler bence 5. sınıfta ayrılmalı ve bunu öğretmen seçmeli. Resim, Müzik, İngilizce gibi dersler ilkokulda eşit olmalı.
Bence Türkçe ve İngilizce dersleri ağırlıklı olmalı.

İlkokulda zaten müzik ve görsel sanatlar 3'er saat.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı