Eğitim Sistemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yani, ama sadece onu değil. Yazının tümünü.

Ben de günde 8 + 2, hafta sonu 5 saat ders görüyorum.

Evet sıkıcı, evet robot gibi ama çalışmanın meyvesi iyi olur.

(He hayvan gibi yazdıran hocanız varsa ona birşey demem)

Siz kaça gidiyor sunuz?

Bence Türkçe ve İngilizce dersleri ağırlıklı olmalı.

İlkokulda zaten müzik ve görsel sanatlar 3'er saat.
Benim demek istediğim, matematik, Türkçe, İngilizce, resim, müzik, beden gibi dersler not olarak ve ders sayısı olarak eşit olmalı.

Yani, ama sadece onu değil. Yazının tümünü.

Ben de günde 8 + 2, hafta sonu 5 saat ders görüyorum.

Evet sıkıcı, evet robot gibi ama çalışmanın meyvesi iyi olur.

(He hayvan gibi yazdıran hocanız varsa ona birşey demem)

Siz kaça gidiyor sunuz?

Bence Türkçe ve İngilizce dersleri ağırlıklı olmalı.

İlkokulda zaten müzik ve görsel sanatlar 3'er saat.

10. sınıfa gidiyorum bence yazarak bir şey öğrenmeyiz sadece ezberleriz o ezberi de sınavdan sonra unuturuz . Bende dahil bir çok öğrenci okulda yeni bilgi öğreneceği için sevinmiyor yaz ezberle sınavdan sonra unut .

Türkiye'deki eğitim sisteminde "Ezberleyen" başarılı olur .
Yanlış hocam. Ezberlenecek konu var ezberlenmeyecek.

Ayrıca yazdırıyor dediğiniz ders hangi ders?

Türkçeyi tarihi tabiki ezberleyeceksiniz, matematik gibi formülü mü var?

Bunlar bahane hocam. Çalışan alır.

Yanlış hocam. Ezberlenecek konu var ezberlenmeyecek.

Ayrıca yazdırıyor dediğiniz ders hangi ders?

Türkçeyi tarihi tabiki ezberleyeceksiniz, matematik gibi formülü mü var?

Bunlar bahane hocam. Çalışan alır.
Liseye ilkokula giden bir öğrenci matematik formülünü ezberlemiyor mu?
Matematiktede ezber var fiziktede hangi liseli o formüllerin nereden çıktığını biliyor? Lys Türkiye birincisi gelsin gene o lys formüllerinin ispatını yapamaz. Öğrencinin tek yaptığı kitaplardan fazla fazla farklı soru tiplerini çözerek onu birnevi ezberleyerek durmadan üstünden geçerek beynine kazımak. Bu tabiki bir başarıdır. Başarılı insanlar sadece çok çalışan insanlardır bu dünyanın her yerinde böyle. Lakin okulda verilen eğitimin anlamaya veya açıklamaya dayalı hiçbir tarafı yok. Dershaneler dahada beter onlar sadece ezberciliği daha kolay hale getiriyorlar. Ezberci sistemin sıkıntısını üniversitede sayısal bir bölümde daha iyi hissedeceksiniz.
Yazdırma konusuda tamamen saçmalık. Defter kontrolü yapan matematik hocamız vardı ben lisedeyken bune böyle ya. Öğrenci eğer öğrenciyse sınavı geçmek istiyorsa zaten o notu almak zorundadır. Sen deftere zorla yazdırınca kafası eve gidip metin2 oynamakta olan adam birşey öğrenmiyor.

Çalışan her sistemde başarılı olur.
Kusura bakmayın ama ben daha Türkiye'de böyle bir insana rastlamadım. Ha amca oğlu,babası,bilmem nesiler ise evet haklısınız çok çalışıyorlar. Hiç bir şey şu anki eğitim sistemini haklı çıkaramaz.

Biz zamanında 2 de derse girip, saat 8 de okuldan çıkıp, antrenmana gidip, saat 12'de eve dönüyorduk.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı