Eğitim ücretsiz olmamalı

Bir noktada yanlış yaptığımız noktaları düzeltmek için doğruları örnek göstermenin nesi yanlış? Türkiye'de eğitim sistemi Finlandiya kadar kaliteli değil. Fakat bu yine de eğitimin Türkiye'de ücretsiz olması için Finlandiya'yı örnek gösteremeyeceğimiz anlamına gelmiyor.

Jeopolitik konum siyaset gibi birçok konuda bambaşkayız verdiğiniz örnek çok yanlış insan biraz düşünür.

Jeopolitik konum siyaset gibi birçok konuda bambaşkayız verdiğiniz örnek çok yanlış insan biraz düşünür.
Değerlendirmeye alınan konu eğitim sistemi. Eğitimin ücretli olup olmaması gerektiği.
Kıyas yapılan durum; Finlandiya'da eğitimin ücretsiz olması ve Türkiye'de ücretli olması gerektiği iddiası.
Argüman; Finlandiya eğitim konusunda başarılı bir ülke, ve bu ülkede eğitim ücretsiz, potansiyeli bulunan çocukların keşfedilebilmesi için eğitim ücretsiz kalmalı.
Mertqed nickli, padişah pp'li kullanıcının bu argümanı çok yanlış bulmasının sebebi; Jeopolitik konum ve kültür farkı.

Alakaya maydanoz.

Mertqed nickli, padişah Pp'li.

Ne oldu hocam durduk yere ne zorunuza gitti. Ha bu arada gerçek resim değil AI a sormuştum ortodoks bir Osmanlı padişahı diye öyle resim bulamayınca koymuştum.

Değerlendirmeye alınan konu eğitim sistemi. Eğitimin ücretli olup olmaması gerektiği.
Kıyas yapılan durum; Finlandiya'da eğitimin ücretsiz olması ve Türkiye'de ücretli olması gerektiği iddiası.
Argüman; Finlandiya eğitim konusunda başarılı bir ülke, ve bu ülkede eğitim ücretsiz, potansiyeli bulunan çocukların keşfedilebilmesi için eğitim ücretsiz kalmalı.

Çok güldüm buna ya 🤣🤣🤣🤣 siz Türkiye ile Finlandiya'yı bir tutuyorsunuz hocam kafanızı PC'den kaldırın ya.

Ne oldu hocam durduk yere ne zorunuza gitti. Ha bu arada gerçek resim değil AI a sormuştum ortodoks bir Osmanlı padişahı diye öyle resim bulamayınca koymuştum.
Zoruma gitmedi. Alakasız konuştuğunu söylüyorum. Konunun ne jeopolitikle ilgisi var, ne siyasi kültürle. Argüman der ki, kişilere eğitim ücretsiz olmalı çünkü bu bir hak, çünkü ücretli olursa potansiyeli bulunan çocuklar keşfedilemez, çünkü eğitimi iyi olan ülkeler ücretsiz eğitim veriyor. Senin verdiğin yanıt, "Jeopolitik farklı, olmaz.".

Zoruma gitmedi. Alakasız konuştuğunu söylüyorum. Konunun ne jeopolitikle ilgisi var, ne siyasi kültürle. Argüman der ki, kişilere eğitim ücretsiz olmalı çünkü bu bir hak, çünkü ücretli olursa potansiyeli bulunan çocuklar keşfedilemez, çünkü eğitimi iyi olan ülkeler ücretsiz eğitim veriyor. Senin verdiğin yanıt, "jeopolitik farklı, olmaz.".

Vurgulayarak padişah Pp'li demenin ne anlamı var peki onu anlamadım? Ayrıyeten jeopolitik ile ilgisi yok demişsin yaşadığın ülkeyi hiç gezdin mi? Ne kadar niteliksiz rezalet bir eğitim var biliyor musun? Potansiyelli çocuklar demişsin 22 milyon 578 bin 378 18 yaş altı insan var hepsi avukat doktor mühendis olamaz olmamalı.

Ayrıyeten jeopolitik ile ilgisi yok demişsin yaşadığın ülkeyi hiç gezdin mi?
Senden fazla gezmişim anlaşılan. Jeopolitik ne demek onu bile bilmiyorsun. Jeopolitik kavramı bir coğrafyanın yönetim yolunun, yönteminin, coğrafyasıyla olan ilişkisinden ve içinde bulunduğu coğrafyanın sözü geçen yönetim yoluna/yöntemine olan etkisinden bahseder. Jeopolitik konum, kötü kültür, o zaman eğitim yok olmalı demek değildir.
Ne kadar niteliksiz rezalet bir eğitim var biliyor musun?
Niteliksiz rezalet eğitimin çözümü, ücretli okullar. 👍 Niteliksiz eğitimin çözümü eğitimi ücretli hale getirmek değildir. Denetim mekanizmanı geliştirmektir, nitelikliyi destekleyecek ortam hazırlamaktır.
Potansiyelli çocuklar demişsin 22 milyon 578 bin 378 18 yaş altı insan var hepsi avukat doktor mühendis olamaz olmamalı.
Buradaki mesajdan bunu anlıyorsan, sen okumamalısın zaten. Potansiyeli olan çocuklar herkes değildir, nadir olanlardır. Fakat eğitim ücretli olduğunda fakir ailede doğmuş ama mühendis olduğunda, fizikçi olduğunda çok fazla şeyler başarabilecek, ülkeye gerçekten katkıda bulunabilecek bir çocuğun geleceğini söndürmüş oluyorsun. Bunu anlamak çok zor anlaşılan.

Senden fazla gezmişim anlaşılan. Jeopolitik ne demek onu bile bilmiyorsun. Jeopolitik kavramı bir coğrafyanın yönetim yolunun, yönteminin, coğrafyasıyla olan ilişkisinden ve içinde bulunduğu coğrafyanın sözü geçen yönetim yoluna/yöntemine olan etkisinden bahseder. Jeopolitik konum, kötü kültür, o zaman eğitim yok olmalı demek değildir.

Niteliksiz rezalet eğitimin çözümü, ücretli okullar. 👍 niteliksiz eğitimin çözümü eğitimi ücretli hale getirmek değildir. Denetim mekanizmanı geliştirmektir, nitelikliyi destekleyecek ortam hazırlamaktır.

Buradaki mesajdan bunu anlıyorsan, sen okumamalısın zaten. Potansiyeli olan çocuklar herkes değildir, nadir olanlardır. Fakat eğitim ücretli olduğunda fakir ailede doğmuş ama mühendis olduğunda, fizikçi olduğunda çok fazla şeyler başarabilecek, ülkeye gerçekten katkıda bulunabilecek bir çocuğun geleceğini söndürmüş oluyorsun. Bunu anlamak çok zor anlaşılan.

Jeopolitik ülkelerin bulunduğu konum ile ülkenin toplumsal, kültürel, ekonomik ve siyasal durumu. 2. olarak evet uzun bir sürece yayılıp gerekli adımların atılması sonucu eğitim özelleştirilmelidir 3. olarak size şu anki günümüz türkiyesinde yapalım mı dedik? Finlandiya'daki refah ile Türkiye'yi kıyaslıyorsunuz hala pes cidden 🤣🤣 Finlandiya'daki çocuk ile Türkiye'deki çocuk aynı şartlarda büyümüyor benim anlatmak istediğim ülke kalkınmış bir ülke olunca yapılmalı.

Egitim ve öğretimi ücretli yapmak demek insanları cahil bırakmak demektir . Okuma yazma oranının düşmesi demektir . Konuyu açan kişi zaten bencilin teki insanları toplumsal sınıflara ayıran kast sistemini benimsemiş birisi ona tek kelime dahi etmeye gerek yok . İnsanoğlu herkes eşittir. Kapitalizmin bu kadar kölesi ve esiri olmayın.

Egitim ve öğretimi ücretli yapmak demek insanları cahil bırakmak demektir. Okuma yazma oranının düşmesi demektir. Konuyu açan kişi zaten bencilin teki insanları toplumsal sınıflara ayıran kast sistemini benimsemiş birisi ona tek kelime dahi etmeye gerek yok. İnsanoğlu herkes eşittir. Kapitalizmin bu kadar kölesi ve esiri olmayın.

Hocam değil işte değil öyle pespembe değil işte bazı insanlar hak etmiyor okumayı. Gelir seviyesi de değil burada olay. Uygun fiyatlı eğitim uygulansa bile okumak isteyen okur o bedavaya devletin imkanlarını sömüren hatta daha köstek olan okumaz zaten.

Hocam değil işte değil öyle pespembe değil işte bazı insanlar hak etmiyor okumayı. Gelir seviyesi de değil burada olay. Uygun fiyatlı eğitim uygulansa bile okumak isteyen okur o bedavaya devletin imkanlarını sömüren hatta daha köstek olan okumaz zaten.

Çünkü adam boş beleş geziyor okulda taşkınlık çıkarıyor ancak 3 kuruş veremez okula.

Egitim ve öğretimi ücretli yapmak demek insanları cahil bırakmak demektir . Okuma yazma oranının düşmesi demektir . Konuyu açan kişi zaten bencilin teki insanları toplumsal sınıflara ayıran kast sistemini benimsemiş birisi ona tek kelime dahi etmeye gerek yok . İnsanoğlu herkes eşittir. Kapitalizmin bu kadar kölesi ve esiri olmayın.

Senerlerdir vardıda çok mu ileri gittik? Çok mu okuma yazma oranı arttı. Aptal sayısı çok fazla elemenleri gerekiyor bir şekidle.

Geri
Yukarı