Çözüldü Moderatör ayrıcalığı olmamalı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Moderator arkadaş "seviye düşürdüğünü" kabul ediyor olsa gerek beğenmiş bu mesajı. Yakışmıyor.
Beni etiketle, ben diğerleri veya hayattaki insanlar gibi alttan mesaj vermeyi-almayı sevmem. Arkadaşın mesajı hoşuma gitti beğendim. Her mesajımda olumlu ve yapıcı yorumlar yapmaya çalıştım. Ona rağmen olayı beni de katmaya çalışıyorsun. Saf değilim, o tür şeylere kanmayacak kadar da olgunluğum var. Bu konudaki verimsiz tartışmanız da hiçbir moderatöre etki etmeyecek veya devrim gerçekleştirmeyecek. Acı gerçekler bunlar ister inanın ister inanmayın. Daha da bir şey yazmayacağım, iyi günler dilerim herkese.

Anlatmak istediğim şu: Biliyorsunuz ki sizin üstünde durmanızın gerektiği şeyler daha çok konuları reddetme-kabul etme, yasaları çiğneyen bir üyeye yasak verme ve benzeri. Sizin orada attığınız mesajı örnek vermek gerekirse siz onu yazmak yerine görevinizi yapabilirdiniz ve başka birisi burada şöyle bir mesaj yazabilirdi:

"Merhabalar, yapmanız gerekenler şunlar:

(Edge için örnek veriyorum)
  • Sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayın, açılan pencerede ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Açılan yerde arama kısmına "Arama" yazın ve aşağı kaydırıp "Adres çubuğu ve arama" kısmına girin.
  • Buradan istediğiniz arama motorunu seçin."
Eğer cevaplanmazsa diye bu konuyla alakalı bilginiz varsa yan sekmeye alıp gözlemleyebilirdiniz, o sırada da görevinize devam ederdiniz.

Haklısınız, herkesin cevap yazıp konu sahibine yardımcı olabileceği kadar basit bir konu. Fakat ben sorunun çözümünü biliyorsam görmezden gelmeyip sorunu çözmeyi tercih ediyorum. Bunun çözüm sayısıyla alakası yok, çözüm sayısı da beğeni sayısı gibi gizlenseydi yine aynı şekilde yardımcı olurdum.

Çözüm sayısı tabii ki insanlara yardımcı olmak için teşvik ediyor. Fakat çözüm sayısı gizlense sorun çözmeyi bırakacak kişilerin beni çözüm kasıyorsun diye eleştirmesi de komiğime gidiyor. Lafım size değil.

Moderatör ilk mesaj olarak silinir yazıyor, sonra silinir diye başka bir üye de yazıyor. Sonra da moderatör de kendi mesajını çözüm olarak işaretliyor.

İşaretleyebilir. Bildiğiniz üzere mesajlar yazıldığı zamana göre sıralanıyor. En üstteki mesaj en erken yazılmış mesajdır.

Link atar mısınız? Konu sahibinin sorununu ilk çözen kimse çözüm o mesaj işaretlenir. Birkaç istisnası vardır. Daha detaylı bir mesajsa sonradan yazılmış mesaj da çözüm seçilebilir.
Yahu neyin linkini istiyorsun? :D Az önce yetkilerimi kullanarak konuları çözüme kavuşturmam olağan şeyler demedin mi? Aynen konuları sıradan üyelerden önce okuyorum, aynen siz okumadan çözümü yazıyorum demedin mi? :D İşin garip yani bu görüş sadece moderatöre özgü değil, yönetim kanadının çoğunda bu görüş hakim.

Biz aksini isteyince de "çözüm meraklısı" oluyoruz.
Beni etiketle, ben diğerleri veya hayattaki insanlar gibi alttan mesaj vermeyi-almayı sevmem. Arkadaşın mesajı hoşuma gitti beğendim. Her mesajımda olumlu ve yapıcı yorumlar yapmaya çalıştım. Ona rağmen olayı beni de katmaya çalışıyorsun. Saf değilim, o tür şeylere kanmayacak kadar da olgunluğum var. Bu konudaki verimsiz tartışmanız da hiçbir moderatöre etki etmeyecek veya devrim gerçekleştirmeyecek. Acı gerçekler bunlar ister inanın ister inanmayın. Daha da bir şey yazmayacağım, iyi günler dilerim herkese.
Alttan alttan niye yazayım? Genel görünüme atıyorum mesajı yahu. :D Sen gormediysen ne yapayım? Olaya seni katma gibi bir niyetim de yok. Burada örgütlü olan tek takım sizsiniz, biz birkaç baglantisiz üyeden ibaretiz. Hiçbir gücümüz de yok zaten. Hazimsizligimizi anlatıyoruz. Ne devrimi allasen?

Acı gerçek üyelerce istenen bir düzenleme. :D Vallahi otorite sevdanızdan öleceksiniz.

İşaretleyebilir. Bildiğiniz üzere mesajlar yazıldığı zamana göre sıralanıyor. En üstteki mesaj en erken yazılmış mesajdır.

Hocam bizde onu tartışıyoruz. Siz konu onaylamadan sorunu görüyorsunuz ve normal üyelerden önce çözümü yazıyorsunuz.

Bir de çözüm sayısı önemli değilse, cevap doğru ve aynıysa o moderatör altındaki üyenin mesajını çözüm olarak işaretleyebilir. Arada 30 saniye falan var yani.

Biz birkaç baglantisiz üyeden ibaretiz

Biz üyeyiz, üye kalacağız🤣

Çözüm sayısı tabii ki insanlara yardımcı olmak için teşvik ediyor. Fakat çözüm sayısı gizlense sorun çözmeyi bırakacak kişilerin beni çözüm kasıyorsun diye eleştirmesi de komiğime gidiyor. Lafım size değil.
Anlıyorum ancak genel olarak konuda (Birkaç kişi dediğiniz gibi eleştirmiş olabilir, pek okumadım) "Daha iyi bir cevap gelebilirdi?" şeklinde eleştiri var okuduğuma göre.

Haklısınız, herkesin cevap yazıp konu sahibine yardımcı olabileceği kadar basit bir konu. Fakat ben sorunun çözümünü biliyorsam görmezden gelmeyip sorunu çözmeyi tercih ediyorum. Bunun çözüm sayısıyla alakası yok, çözüm sayısı da beğeni sayısı gibi gizlenseydi yine aynı şekilde yardımcı olurdum.
Zaten arada böyle eleştiriler veya tavsiyeler de gelmiş aradan, onu gördüm: "Konu arkaya atılabilir, eğer çözüm gelmezse çözümü yazar ve işaretler."

Tabiki burada yaptığınız zaman kaybetmemek ama o kadar fazla benzer şekilde çözüm işaretlenen mesajınız var ki bir şüphe uyandırmıyor diyemem. En azından cevap yazıp bırakmanız benim önerim, genel moderatörler de yapmalı bence bunu ki @Yener K. (Bu işe sizi de karıştırdığım için özür dilerim Yener hocam 😅) hocam da böyle yapıyor. Kullanıcı raporluyor veya başka moderatör çözüm işaretliyor.

Tabii sizin tercih meselenize karışamam, öneri diyebilirim 🙂

Kişinin kendini kayırmasının önüne geçmek istiyorsanız evet. Şu anda ülkemizin içinde yaşadığı durum işte tam bu düşünce yapısından kaynaklı. İşi yapanı denetleyen gene o işi yapan. Denetleme mekanizmasını araştırmalısın.
Dediğinize katılıyorum ama hocam, ben o mesajı şaka olsun diye yazmıştım 😅

İşi yapanı denetleyen gene o işi yapan.
Katılıyorum, hatta bir belge vardı ama atmayayım şimdi.

İnsanların olan bir sorunu belirtip çözüm istemesi, ne zamandan beri verimsiz oldu?

Onların işine gelmeyeceği verimsiz yoksa ortada verimsiz bir tartışma döndüğü yok. Herkes fikir, düşünce, eleştirilerini belirtiyor.

Biz üyeyiz, üye kalacağız🤣
Yok yok biz Discord grubunda toplanmış SJW bir ekibiz. Beraberce ne yapmalıyız onu konuşuyoruz. Ha pardon devrim yapıyoruz. Bugün de güldük ya çok şükür. 🙏

Ben karşı tarafın argumanına saygı duyuyorum. Mesajlarımda da bunu belirttim. İsteyen geriye dönüp bakabilir. Ama işin sonunda doğru olan o değil maalesef. Bu kadar kişi de sizden farklı düşünüyor, bunu da hatırlatmak istedim.

Konu ghostinge uğratılıp unutturulacak büyük ihtimalle. Neyse yine de çıkmadık candan ümit kesilmez, herkese iyi geceler.

Konu ghostinge uğratılıp unutturulacak büyük ihtimalle.

Büyük ihtimalle değil, olacak şey zaten bu. Aylar sonra tekrar aynı konu açılacak ve @Emre C'nin tekrardan yaptığını düşünmüyoruz yazısını göreceğiz ve o konu da unutturulacak. Aylar sonra tekrar aynı konu açılacak ve böyle bir döngüye girecek. Moderatör menfaatinin, üye menfaatinin üzerinde tutulduğunu görmüş olduk. Kim ne derse desin. Böyle olmamalıydı...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı