Çözüldü Ehliyet için sağlık raporu nasıl alınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alfirk

Kilopat
Şu an B sınıfı otomobil ehliyetim var son geçerlilik tarihine de yaklaşık 4-5 yıl var.

Şimdi ise motosiklet kullanmak için A sınıfı ehliyet almak istiyorum. Bunun için sağlık raporu almam gerekiyor mu çünkü zaten B sınıfı için almıştım ama çok eskiden?

Almam gerekiyorsa nasıl alacağım? B sınıfı ehliyeti alırken sağlık ocağına gidip almıştım şimdi yine gidip alabilir miyim? e-Devlet diyorlar nasıl oluyor yani direk sağlık ocağına gidip alamıyor muyum?

e-Devlet'ten yapılan işlem sağlık ocağına gitmeden kaç gün önce yapılıyor. Mesela perşembe günü sağlık ocağına gideceksem ne zaman e-Devlet'ten o işlemi yapmalıyım?

Kaç gün süresi var o formun?

A sınıfı ehliyeti aldığımda B'nin de süresi güncellenecek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
e-Devlet üzerinden "Kişisel Sağlık Formu" hizmetinden formu doldurup Aile Sağlık Merkezlerine gidip sağlık raporunuzu alabilirsiniz. Gitmeden formu doldurun yoksa gittiğinizde doktor orada doldurmanızı isteyecek, zaman kaybetmezsiniz.

Ben kendi ehliyetimi alırken ASM'ye girmeden hemen önce doldurmuştum. Siz de öyle yapabilirsiniz.
Sağlık ocağına gidip alabilirsin. E-devlet üzerinden sağlık ocağı için bir işlem yapılıp yapılmaması gerektiğine dair bilgim yok. Adana'da yaşıyorum. Burda doğrudan e-nabız üzerinden 1 saat sonrasında randevu alıp gidebiliyorsun.

e-Devlet üzerinden "Kişisel Sağlık Formu" hizmetinden formu doldurup Aile Sağlık Merkezlerine gidip sağlık raporunuzu alabilirsiniz. Gitmeden formu doldurun yoksa gittiğinizde doktor orada doldurmanızı isteyecek, zaman kaybetmezsiniz.

Ben kendi ehliyetimi alırken ASM'ye girmeden hemen önce doldurmuştum. Siz de öyle yapabilirsiniz.

Çözüm
Şu an b sınıfı otomobil ehliyetim var son geçerlilik tarihine de yaklaşık 4-5 yıl var.

Şimdi ise motosiklet kullanmak için a sınıfı ehliyet almak istiyorum. Bunun için sağlık raporu almam gerekiyor mu çünkü zaten b sınıfı için almıştım ama çok eskiden?

Almam gerekiyorsa nasıl alacağım? B sınıfı ehliyeti alırken sağlık ocağına gidip almıştım şimdi yine gidip alabilir miyim? e-Devlet diyorlar nasıl oluyor yani direk sağlık ocağına gidip alamıyor muyum?

e-Devlet'ten yapılan işlem sağlık ocağına gitmeden kaç gün önce yapılıyor. Mesela perşembe günü sağlık ocağına gideceksem ne zaman e-Devlet'ten o işlemi yapmalıyım?

A sınıfı ehliyeti aldığımda B'nin de süresi güncellenecek mi?

Form çok sıkıntı değil muayeneye giderken yapsanız bile olur. Tanıdığınız bir doktora gitmenizde fayda var bazıları tekrar göz testi vs isteyebiliyor.

Aldığın sağlık raporunun 5 sene geçerlilik süresi vardır, eğer bu süre geçmişse sağlık ocağı veya hastaneye gidip alabilirsin.

@Görkem Umut ne oldu hocam?
Verdiğin bilgi yanlış. 5 yıl geçerlilik süresi İşe Giriş Sağlık Raporu için geçerli. Herhangi bir sağlık raporu için değil. Ehliyet için verilen raporun geçerliliği 2 yıldır.

Yeni konular

Geri
Yukarı