Çözüldü Ehliyet için sağlık raporu nasıl alınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alfirk

Kilopat
Şu an B sınıfı otomobil ehliyetim var son geçerlilik tarihine de yaklaşık 4-5 yıl var.

Şimdi ise motosiklet kullanmak için A sınıfı ehliyet almak istiyorum. Bunun için sağlık raporu almam gerekiyor mu çünkü zaten B sınıfı için almıştım ama çok eskiden?

Almam gerekiyorsa nasıl alacağım? B sınıfı ehliyeti alırken sağlık ocağına gidip almıştım şimdi yine gidip alabilir miyim? e-Devlet diyorlar nasıl oluyor yani direk sağlık ocağına gidip alamıyor muyum?

e-Devlet'ten yapılan işlem sağlık ocağına gitmeden kaç gün önce yapılıyor. Mesela perşembe günü sağlık ocağına gideceksem ne zaman e-Devlet'ten o işlemi yapmalıyım?

Kaç gün süresi var o formun?

A sınıfı ehliyeti aldığımda B'nin de süresi güncellenecek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
e-Devlet üzerinden "Kişisel Sağlık Formu" hizmetinden formu doldurup Aile Sağlık Merkezlerine gidip sağlık raporunuzu alabilirsiniz. Gitmeden formu doldurun yoksa gittiğinizde doktor orada doldurmanızı isteyecek, zaman kaybetmezsiniz.

Kaç gün süresi var o formun?
Ben kendi ehliyetimi alırken ASM'ye girmeden hemen önce doldurmuştum. Siz de öyle yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı