Ehliyet kursuna yazılacağım ama korkuyorum

adana lima

Hectopat
Daha fazla  
Yasim 23, cok gec kaldim ehliyet almaya. Haftaya inşallah ehliyet kursuna yazilicam ama ya kalirsam endisesi var. Az cok biliyorum surmeyi ama cok deneyimim yok. Kimse bana ogretmedi. Koyde dayimlar verince suruyordum. Tek korkum geri park. Haftaya kadar calisim diyeceğim ama calistiracak kimse yok. Tavsiyeleriniz neler? Ehliyet kursu süreci nasıl oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 24 yaşımda aldım. Daha önce hiç araba kullanmamıştım kursta öğrendim. İlk seferde kaldım ikinci seferde geçtim.

Korkulacak bir şey yok kursta da gayet iyi öğreniyorsun.

Kursun amacı sana araba kullanmayı öğretmek zaten. Öğretmenin sana kızacak hali yok. Geç kaldın diye bir şey de yok, erkenden ehliyet alanlar araba mı kullanabiliyor sanki?

Bugüne kadar hiç bilmeyene öğreten bir kurs ögretmedim duymadım.
Ben aldığımda derslere gitmedim, yazılı sınavı geçtim direkt ve sonra güzergahı gördüm. 2 kere sürdüm orada, sonra sınava girdim aldım ehliyeti. Zaten sürüyordum ama.

Yani 2 kere sürünce öğrenmiş olmuyorsun.

Kursun amacı sana araba kullanmayı öğretmek zaten. Öğretmenin sana kızacak hali yok. Geç kaldın diye bir şey de yok, erkenden ehliyet alanlar araba mı kullanabiliyor sanki?

İçimden ben de diyorum bir şey olmaz, 1'de hata yaparsin 2'de gecersin diye ama ben sanssizim, batiririm bir şeyleri. :D

Yok, ben 18 yaşına kadar araba hiç sürmedim boş arazide bile, sağ olsun kurs hocası çok iyi bir insandı ve tek seferde aldım 10 günlük bir çalışma ile.

Bugüne kadar hiç bilmeyene öğreten bir kurs ögretmedim duymadım.
Ben aldığımda derslere gitmedim, yazılı sınavı geçtim direkt ve sonra güzergahı gördüm. 2 kere sürdüm orada, sonra sınava girdim aldım ehliyeti. Zaten sürüyordum ama.

Yani 2 kere sürünce öğrenmiş olmuyorsun.

Geri
Yukarı