Ekonomi eski günlere döner mi?

Ekonomi her zaman düzelir Almanya savaşı kaybettiğinde bir ekmeğe kucak dolusu para veriyorlardı şimdi adamlar dünyanın en büyük ekonomilerinden.

Ekonomi her zaman düzelir Almanya savaşı kaybettiğinde bir ekmeğe kucak dolusu para veriyorlardı şimdi adamlar dünyanın en büyük ekonomilerinden.
Orası Almanya, Avrupa. Burası Türkiye, Orta Doğu. Onlarda disiplin, planlama, bilim var. Orta Doğu' da kaos, kadercilik, hurafeler var. Karşılaştırma yanlış.

Orası Almanya, Avrupa. Burası Türkiye, orta doğu. Onlarda disiplin, planlama, bilim var. Orta doğu'da kaos, kadercilik, hurafeler var. Karşılaştırma yanlış.

Sen ki 650 sene Osmanlı 350 sene Selçuklu dünyayı titretmiş 3 kıtaya hükmetmiş Altay'dan tunaya kadar yurdu uzanan köklü bir devletsin o medeni dediğin Avrupa 1950'ye kadar köle ticareti yapıyordu hiçbir ne savaş ahlakı ne de medeniyete dair şeyleri yok şimdi sende bizi araplarla yan yana getiriyorsun araplar kim biz kimiz bizim kadar İslam'a hizmet etmiş başka hiçbir ırk yok.

Konuya dönersek hiçbir devlet sonsuz değil her şey fani biz de sonsuz değildik her zaman süper güç kalamazdın 1453'ten 1700'lü yıllara kadar gerek ilimde gerek bilimde gerek sanatta gerek zanaatta gerek ekonomide en iyisiydin ama her şey fanilikle mahkumdur bu da ilimde ve bilimde geri kalmamızla başarısız padişahlarla yavaş yavaş parçalandık ve dağıldık şimdi ise yeniden yavaş yavaş güçleneceğiz ekonomi şu anlık kötü ama ben yakın gelecekte çok güzel bir ülkemiz olacağımıza inanıyorum.

Eski eskide kaldı. Ne demiş malum partliler? "Buna da şükür."

Şükür etmeyi bilirsen Allah sana her şeyi verir kardeşim şükür edeceksin.

Dönebilir de dönmeyebilir de. Recep Tayyip Erdoğan'ın bir planı olabilir kurnaz adam, seçime yakın çıkarttı tüm savunma sanaayi yeniliklerini.
Mitinglerde hala kaybeden adama laf atmayı kesip ülke sorunlarına dönerse belki ufacık düşer, seçim bitti adam hala kandil diyor en iyi sensin kardeşim sus ülkeye bak artık. Merkez bankasının parası bitince görüceğim ben o planı :) Seçim öncesi dolar 19 TL civarıydı şu an 20.70 azıcık zaman geçseydi bari.

Bir kaç seneye düzelmesini bekleyen arkadaşlar; hayallerde yaşayanı gerçekler fena çarpar. Artık akıl vermiyorum, haddime de değil zaten. Gülüp geçiyorum sadece. 🤓

Sen ki 650 sene Osmanlı 350 sene Selçuklu dünyayı titretmiş 3 kıtaya hükmetmiş Altay'dan tunaya kadar yurdu uzanan köklü bir devletsin o medeni dediğin Avrupa 1950'ye kadar köle ticareti yapıyordu hiçbir ne savaş ahlakı ne de medeniyete dair şeyleri yok şimdi sende bizi araplarla yan yana getiriyorsun araplar kim biz kimiz bizim kadar İslam'a hizmet etmiş başka hiçbir ırk yok.

Konuya dönersek hiçbir devlet sonsuz değil her şey fani biz de sonsuz değildik her zaman süper güç kalamazdın 1453'ten 1700'lü yıllara kadar gerek ilimde gerek bilimde gerek sanatta gerek zanaatta gerek ekonomide en iyisiydin ama her şey fanilikle mahkumdur bu da ilimde ve bilimde geri kalmamızla başarısız padişahlarla yavaş yavaş parçalandık ve dağıldık şimdi ise yeniden yavaş yavaş güçleneceğiz ekonomi şu anlık kötü ama ben yakın gelecekte çok güzel bir ülkemiz olacağımıza inanıyorum.
O kadar geriye gitmeye gerek yok. Bu ülke Atatürk'ün yolundan gitseydi çok iyi yerlerde olabilirdi.

O kadar geriye gitmeye gerek yok. Bu ülke Atatürk'ün yolundan gitseydi çok iyi yerlerde olabilirdi.

O zamanlar 1909'dan beri bitmeyen savaşlardan çıktığımız için ve Osmanlı'nın borçlarından dolayı iyi bir ekonomimiz yoktu.

O halde hayal aleminde yaşıyorsun demektir. Türkiye an itibariyle kafa yapısı ve demografik olarak sıradan bir Orta Doğu ülkesidir, yakın zamanda da bunun değişme ihtimali yoktur.

Geri
Yukarı