Ekonomi ne zaman düzelir?

Fabrika kapatılma değil o dostum, özelleştirme özelleştirme. Devlet fabrika kurmaz zaten, fabrika kurmaya destek verir. Atatürk döneminde ülkede fabrika ve sermaye yoktu. Haliyle devlet kendi kuruyordu fabrikaları. Artık buna ihtiyaç yok bu yüzden fabrikalar özelleştirildi. Hadi konuşuyorsun da, hiç mi araştırmıyor, gündemi takip etmiyorsun? Mesele ne düşündüğünüz değil, istediğinizi düşünebilirsiniz fakat yanlış bilgi içeren mesajlar vererek yanlış konuşuyorsunuz. Üreten toplum sadece savunma sanayiden ibaret değil. Her sektörden bahsediyorum.
:D
Tamam hocam en çok düşünen sizsiniz.
Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu fabrikalara bakarsanız anlarsınız. Artık "gerçekte" görmek isterseniz bakamazsınız çünkü kapatıldı. Sen AKP hükümetinin dediklerine inanıyor musun? Adamlar ülkeye iyi diyorlar. Dış mihraklar diyorlar. Aslında Recep Tayyip iyi ama Erdoğan karşısında bir şey yapamıyor. Bu dediğimi anladıysan belli bir IQ'nun üstündesindir.

Çoğu ilde fiyatlar farklı. İzmir'de 5TL ekmek ve simit. Ama Rize'de 7TL simit. Sivas'da 4TL ekmek. İzmir'e zam gelecek ama.
İzmirdeyim cidden çok ucuz. Bir ekmeğe ulaşmak bukadar kolay olmamalı, en az 10(!)

Sorun mültecilerdede olabilirimi peki. Yanlış anlaşılmasında
Evet onların payı çok büyük. İşsizlik onlardan dolayı. Milyonlarca lira onlara harcandı ve harcanıyor.
Sadece onlar değil.
Kardeşim kaç yaşındasın bilmiyorum ama bence çok konuşma çünkü daha da batıyorsun. Milyonlarca lira harcandı ve yine harcarız diyorlar. Bunu yapmalarının tek sebebi seçimi kaybetmemek. Şuan seçimi kaybetmemek için senin benim cebimden mültecilere dünyanın parası gidiyor. Bazı insanlar ilaç alamazken onlar her eczane'den ücretsiz şekilde alıyorlar.

Hayır. Yani elbette, onların da etkisi mevcut. Fakat tamamen onlara yüklemek de doğru olmaz. Mültecilerin en çok etki ettiği mesele kira ve ucuz iş gücü.
Hayır çok büyük etkileri var. Diğer attığım yoruma bak anlarsın.

Hocam o zaman diyelim ki muhalefet seçimi kazandı. Yüksek Seçim Kurulundan mazbatayı nasıl alacaklar o zaman da orada Erdoğan'ın adamları olacak mazbatayı vermeyecekleri için hükümet kuramayacaklar.
Zaten İmamoğluna o yapıldı. Adam kazandı verilmedi. Bir seçim daha yapıldı AKP yüzünden ve yine kazandı. Bu sefer de mecbur verildi. Aslında İnce'de kazanmıştı 2018'de ama işte :)))

Kardeşim kaç yaşındasın bilmiyorum ama bence çok konuşma çünkü daha da batıyorsun. Milyonlarca lira harcandı ve yine harcarız diyorlar. Bunu yapmalarının tek sebebi seçimi kaybetmemek. Şuan seçimi kaybetmemek için senin benim cebimden mültecilere dünyanın parası gidiyor. Bazı insanlar ilaç alamazken onlar her eczane'den ücretsiz şekilde alıyorlar.
İnanın bana sizden daha büyüğüm. Ayrıca mülteciler gidince her şey düzelecek mi? 2002 senesinde mülteciler yoktu ama ekonomi de mükemmel değildi.

:D
Tamam hocam en çok düşünen sizsiniz.
Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu fabrikalara bakarsanız anlarsınız. Artık "gerçekte" görmek isterseniz bakamazsınız çünkü kapatıldı. Sen AKP hükümetinin dediklerine inanıyor musun? Adamlar ülkeye iyi diyorlar. Dış mihraklar diyorlar. Aslında Recep Tayyip iyi ama Erdoğan karşısında bir şey yapamıyor. Bu dediğimi anladıysan belli bir IQ'nun üstündesindir.
Yahu bu adamlar siyasetçi, böyle şeyler söylerler. Söylemeyen yok. Bunu diğerleri de söyleyecek emin ol. Kendi yaptıkları hatayı başkalarına atacaklar her zaman. Bu sadece bu dönem değil, geçmişte vardı gelecekte de olacak. O yüzden ya takılmayın böyle şeylere, yahut siz dürüst siyasetçileri başa getirin.

Evet onların payı çok büyük. İşsizlik onlardan dolayı. Milyonlarca lira onlara harcandı ve harcanıyor.

Hayır çok büyük etkileri var. Diğer attığım yoruma bak anlarsın.

Zaten İmamoğluna o yapıldı. Adam kazandı verilmedi. Bir seçim daha yapıldı AKP yüzünden ve yine kazandı. Bu sefer de mecbur verildi. Aslında İnce'de kazanmıştı 2018'de ama işte :)))
O kadar etkisi yok efendim yok. Sadece tüm gündeminiz mülteciler olunca sanki mülteciler gidince ekonomi düzelecekmiş gibi geliyor size. Kiralar mülteciler yüzünden artıyor olabilir yahut ucuz iş gücü oluştu dersen haklısın derim. Fakat ekonomi tamamen mülteciler yüzünden bozuldu demen saçma.

İnanın bana sizden daha büyüğüm. Ayrıca mülteciler gidince her şey düzelecek mi? 2002 senesinde mülteciler yoktu ama ekonomi de mükemmel değildi.
Benden büyük olsanız böyle düşünmezdiniz. Böyle düşünüyorsanız bir tarafınız rahattır yanlış anlamayın beni. 2002'de kriz zamanı olduğu için olabilir mi acaba? Biraz mantık lütfen. Şuan 2002'den daha kötü durumdayız.

Benden büyük olsanız böyle düşünmezdiniz. Böyle düşünüyorsanız bir tarafınız rahattır yanlış anlamayın beni. 2002'de kriz zamanı olduğu için olabilir mi acaba? Biraz mantık lütfen. Şuan 2002'den daha kötü durumdayız.
Şu anda baya kötü durumdayız ama 2002 kadar değil yahu :D. Abartmayı ne çok seviyorsunuz gerçekten anlamıyorum. 2002'yi yaşasan bugünlere şükrederdin on defa. Şimdi de kötü durumdayız, inkar eden yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı