Ekonomi ne zaman düzelir?

Yahu bu adamlar siyasetçi, böyle şeyler söylerler. Söylemeyen yok. Bunu diğerleri de söyleyecek emin ol. Kendi yaptıkları hatayı başkalarına atacaklar her zaman. Bu sadece bu dönem değil, geçmişte vardı gelecekte de olacak. O yüzden ya takılmayın böyle şeylere, yahut siz dürüst siyasetçileri başa getirin.

O kadar etkisi yok efendim yok. Sadece tüm gündeminiz mülteciler olunca sanki mülteciler gidince ekonomi düzelecekmiş gibi geliyor size. Kiralar mülteciler yüzünden artıyor olabilir yahut ucuz iş gücü oluştu dersen haklısın derim. Fakat ekonomi tamamen mülteciler yüzünden bozuldu demen saçma.
Getirmeye çalışıyoruz ama bazı yaşlı kesimler takım tutar gibi parti tutuyorlar. Dediğim inceyi anlamamışsın. Recep ne dese kendisiyle çelişiyor. 2000'ler de ki dediklerine bakın bir de şimdi ki dediklerine. O zamanlar doğru konuşurken şuan yanlış konuşuyor ve kendisiyle çelişiyor.

Benden büyük olsanız böyle düşünmezdiniz. Böyle düşünüyorsanız bir tarafınız rahattır yanlış anlamayın beni. 2002'de kriz zamanı olduğu için olabilir mi acaba? Biraz mantık lütfen. Şuan 2002'den daha kötü durumdayız.
2002'den daha mı kötü? Hocam %7500 faizi ne çabuk unuttunuz?

Herkese merhaba, kısa bir sorum olacak ekonomi nasıl ve ne zaman düzelir? Ekmek olmuş 4 TL.
Artık gerçekten adam akıllı alım-satım yaparsak anca öyle düzelir. Bir su 3-4 lira olmuş. Allah'ın suyu ya bu. Eskiden 35 kuruşa aldığımı bilirim 500 ml suyu.

Şu anda baya kötü durumdayız ama 2002 kadar değil yahu :D. Abartmayı ne çok seviyorsunuz gerçekten anlamıyorum. 2002'yi yaşasan bugünlere şükrederdin on defa. Şimdi de kötü durumdayız, inkar eden yok.
Susturdukları için olabilir mi? 2002'den iyi değiliz. Bunu enflasyon ve dolara bakarsan anlarsın. 2002'de ulaşmak istediğin şeyler kısıtlı iken şuan öyle olmadığı için size öyle geliyor. O zaman nasıl ihtiyacını karşılıyorsan şuanda da karşılıyorsun. Sadece ihtiyaçlar değişti. Ama aynı kalan şeylerden bahsedelim. Ev fiyatları? 2002'de almazdın şimdi de alamıyorsun. Araba fiyatları. O zaman da alamıyorsun şimdi ise çöp dediğimiz tofaşlar 100K. Temizi 120K. Yani alamıyorsun kardeşim anla artık. Sakın bana telefon falan deme. Sana bahsettim ihtiyaçlar değişti.

Abartmayı ne çok seviyorsunuz gerçekten anlamıyorum. 2002'yi yaşasan bugünlere şükrederdin on defa.
Sen 2002'yi yaşadın mı Emre? Biz 2022'yi yaşadık. Bence sen bu konuda yeterli donanıma sahip değilsin, ebeveynlerinin sözlerini tekrarlıyorsun sadece.

Soruya da cevap vermiş olayım, düzelmez.

2002'den daha mı kötü? Hocam %7500 faizi ne çabuk unuttunuz?
Faiz diyorlar :D :D :D. Recep Bey faizi indirdiği için daha da kötü gidiyoruz haberiniz var değil mi? Aslında şuan da faizleri yükseltmesi lazım ama bir kesim cahil olduğu için faiz'in düşmesini iyi bir şey sanıyorlar. Hükümet'de onların suyuna gidiyor. Hükümet'de aslında biliyor yanlış olduğunu ama oy toplamak hepsi.

Faiz diyorlar :D :D :D. Recep Bey faizi indirdiği için daha da kötü gidiyoruz haberiniz var değil mi? Aslında şuan da faizleri yükseltmesi lazım ama bir kesim cahil olduğu için faiz'in düşmesini iyi bir şey sanıyorlar. Hükümet'de onların suyuna gidiyor. Hükümet'de aslında biliyor yanlış olduğunu ama oy toplamak hepsi.
Tamam faiz %10000 olursa düzelteceğiz mi?

Geri
Yukarı