Ekonomimiz iyi mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben şöyle diyeyim. Normalde kumar oynayanı ve oynatanı sevmem. Sırf dolar ile olduğu için kumar oynuyorum ki harçlığım çıksın diye. (Özenmeyin, özendirmeyin!)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş bu nasıl soru? Haberleri açıp 5 dakika bir şeyler izlesen ya da yaşamak için tüketmen gereken ürünlerin fiyatının asgari ücrete göre yüzdelik dilimine baksan bir şeyler oluşur zaten kafanda.

Çok iyi yiğenim insanlar şükür etmeyi bilmiyor Allah padişahımıza uzun ömürler versin.

1 TL=9 Ruble
Ekonomimiz Rusya'dan çok iyi o zaman. Baksana 8'e katladık.(!)
Ekonomiyi böyle ölçemezsin.
İşte burada senin ekonomiden anlamamanı görebiliyorum.
Rusya aşırı bir dışa bağımlı ülke değil ve orada maaşlar dolar olarak alınıyor diye biliyorum.
Biz full dışarı bağımlıyız yani plastiğinden tut ilacına ilaçtan tut sanayiye kadar her şey ithal. Senin kullandığın bilgisayar telefon oturduğun sandalye bunların malzemeleri bile ithal. Biz bunları dolar ile aldığımız için dolar artınca haliyle alım gücümüz de çok fazla azalıyor.

İşte burada senin ekonomiden anlamamanı görebiliyorum.
Rusya aşırı bir dışa bağımlı ülke değil ve orada maaşlar dolar olarak alınıyor diye biliyorum.
Biz full dışarı bağımlıyız yani plastiğinden tut ilacına ilaçtan tut sanayiye kadar her şey ithal. Senin kullandığın bilgisayar telefon oturduğun sandalye bunların malzemeleri bile ithal. Biz bunları dolar ile aldığımız için dolar artınca haliyle alım gücümüz de çok fazla azalıyor.
Kur ile ekonomi bağdaştırılamaz. 1 TL = 13 Japon yeni. Kur üzerinden ekonomi ölçülmez.

Onu seven de ne deyim.
Tadı değil de çevredeki fırınlar genelde pis oluyor. En azından Halk Ekmek bildiğim kadarıyla fabrikasyon üretiliyor. Buradaki fırınlara göre çok daha hijyenik bana kalırsa.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı