Ekonominin Düzelmesi İçin Uygun Gördüğünüz Yatırımlar

108971

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, sizlerin bu konuda görüşlerinizi almak isterim. Lütfen konuyu siyasiye karıştırmayalım. Sadece ekonominin düzelmesi için gereken yatırımlar hakkında ki düşüncelerinizi istiyorum. Mesela ne fabrikası açılmalı, nelere değer verilmeli gibi gibi. Teşekkürler.

İlk önce bilinçli ve ahlaklı iş adamları, gerekiyor. Zenginlerin paraları saklamaması gerekiyor. Üretim temelli yatırımlar gerekiyor, en basitinden aklına gelen şeyin üretilmesi gerekir. Ama bu fabrikalarda işçinin hakkı verilmesi gerekiyor ki devamlılık sağlansın, bunun için ilk önce kurulan fabrikadan çok büyük kazanç beklenmeden yapılırsa, devamlılığı gelir bence.

Not: İşçinin hakkını vermezsen, o adam canla başla senin üretimini arttırmaz, kaytarmaya çalışır. Disiplin için hak da gerekiyor.

Disipline, çalışmaya gelince Avrupa'yı örnek gösterenler, hak vermeye gelince Afrika'yı örnek gösteriyor.:ROFL:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Lütfen konuyu siyasiye karıştırmayalım.
Normalde ben de hoşlanmam kalıplaşmış siyaset şakaları yapmaktan niyeyse burada istisna yaptım.
Senle akraba sayılırız ama bende biraz Lincoln kanı var.
Aklıma bişey gelince burayı editlerim.

Geleceğin yatırımı neyse ona yatırım yapılmalı bence. Örnek Elektrikli araçlar.
Biz daha araç yapamıyoruz ki elektriklisini yapalım. Koşmaya başlamadan önce biraz emeklememiz gerekiyor, yeri gelince düşeceğiz yaralanacağız ama sonucu buna değecek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı