Ekran kapanıyor ama kasa çalışmaya devam ediyor

Garip :D aynı sorunu yaklaşık bir yıldır MSI Ventus 2060 Super ile yaşıyorum. Ekran kartını aldıktan 6 ay sonra sorun yaşadım ve garantiye yolladım. Garanti tıpkı sizinki gibi BIOS güncellemesi yaptıklarını ve ekran kartında herhangi bir problem olmadığını söyledi. Şu anda ise garantiye yolladıktan yaklaşık 5-6 ay geçti ve sorunlar tekrar başladı. PSU'da sorun var diyerek Corsair 750W Full modüler bir PSU'ya geçtim. Ayrıca UPS alarak elektrikle ilgili bir sorun olmasını engellemeye çalıştım. Gerçekten bu konu hakkında bir bilgisi olan yok mu?

Bende servise gondercem fakat direk kasanın içindeki her şeyi kontrol etmelerini isticem çünkü ekran kartından olacağını sanmıyorum bende 1 yıldır kullanıyorum şu son 2 aydır bu sorunu yaşıyorum pandemiden dolayı servise göndermek istemiyorum geç gelir diye.

Bende servise gondercem fakat direk kasanın içindeki her şeyi kontrol etmelerini isticem çünkü ekran kartından olacağını sanmıyorum bende 1 yıldır kullanıyorum şu son 2 aydır bu sorunu yaşıyorum pandemiden dolayı servise göndermek istemiyorum geç gelir diye.

Eğer bilgisayarınız hazır sistem ise, HP Omen marka veya benzeri marka bilgisayar değilse arızalı parça haricinde gönderdiğiniz hiçbir parça için servis mesuliyet kabul etmiyor. Kısaca yetkili servise sadece arızalı olduğunu düşündüğünüz parçayı göndermeniz gerekmekte. Ayrıca servis süresi ben gönderdiğim de zaten pandemi vardı. Ve yaklaşık bir hafta içersini de ekran kartı tarafıma ulaştırılmıştı.

Geri
Yukarı