Ekran kartı 0dB ayarını 60 dereceye ayarlamak

Poruchitel

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartımın fanları 50 dereceye gelince dönmeye başlıyor ancak dönmeye başladığında çok ses çıkarıyor. Geri sıcaklığı düştüğünde tekrar 50 dereceye ulaşabiliyor ve böylelikle boştayken sürekli çalışıp geri duruyor sonra tekrar dönmeye başlıyor. Ben de 60 dereceye gelmeden çalışmasını istemiyorum. Ne yapmalıym?

Afterburnerda bu kısımdan ayarlayabilirsiniz. Unutmayın burada ayarladığınız şekilde çalışması için afterburnerin hep açık olması gerekli.
1623047974508.png

Hayır ama yüzdelikleri tam ayarlamamışsınız 0 derecede bile %40 fan hızında çalışacak şu an yaptığınız ayara göre.

Evet farkındayım. Boştayken %40 olarak çalışması için ayarlı şu anda. Fanlara zarar verir mi? Boştayken bile 60 dereceyi görünce böyle yapmaya karar verdim bu şekilde hiç ses çıkartmıyor ancak fanlar için doğru olur mu bilmiyorum.

Evet farkındayım. Boştayken %40 olarak çalışması için ayarlı şuanda. Fanlara zarar verir mi?
Fanların ömrü azalır. Ama ben yine de böyle kullanıyorum fanlar çalışmaya başlarken inanılmaz bir titreşim ve ses yaratıyor Gigabyte'ın Windforce modelleri kronik fan problemli olduğu için.

Fanların ömrü azalır. Ama ben yine de böyle kullanıyorum fanlar çalışmaya başlarken inanılmaz bir titreşim ve ses yaratıyor Gigabyte'ın Windforce modelleri kronik fan problemli olduğu için.

Aynen öyle. Gigabyte GTX 1660S ekran kartım var ve çalışmaya başladığı zaman çok fena bir sürtme sesi çıkıyor. Ben de sorun benim ekran kartımda sanıyordum ama kronikmiş sanırım. Bu kartı kullanan birkaç kişide de bu sorunu görmüştüm.

Aynen öyle. Gigabyte GTX 1660S ekran kartım var ve çalışmaya başladığı zaman çok fena bir sürtme sesi çıkıyor. Ben de sorun benim ekran kartımda sanıyordum ama kronikmiş sanırım. Bu kartı kullanan çoğu kişide bu sorunu gördüm.
Evet bende de aynı kart var. Baya bir araştırdım sadece 1660S'e de özel değil bu durum bütün Windforce modellerinde var. Fanların ayaklarında problem var.

Yeni konular

Geri
Yukarı