Ekran Kartı %100 kullanılıyor

Novup

Kilopat
Merhabalar, herhangi bir oyuna girerken ekran kartım 1 dakika sonra fanlarını durduk yere 100% de çalıştırmaya başlıyor. MSI Afterburner indirip fan ayarlarını (varsayılan olmasına rağmen) varsayılana tekrar çektim. Fakat sorun halen devam ediyor. Sıcaklık gayet iyi hiç bir sorun yok fakat dediğim gibi erkenden durduk yere 2 fanı da 100% şekilde dönmeye başlıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Ekran Kartım: Nvidia GTX 1080 Armor

Son düzenleme:
MSi Afterburner programında fan sıcaklıklarını ayarladıktan sonra "onay" tuşuna basmayı unutuyor olabilir misiniz ? Olur ya insanlık hali.

"Fan Speed" kısmında Auto kısmı işaretli, sol kısımdaki anahtar işaretli değil. Ayrıca Windows simgesine tıklayıp, sağ alttan anahtar işaretinden kilitleyip deneyebilir misiniz ? Tabii bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın :)

Böylece bilgisayar açılışta bu ayarları direk olarak ekran kartına uygulayacak ve bu profilin değiştirilmesini engelleyecektir.

Dosya Ekleri

• Ekran asdasdasda.JPG
    Ekran asdasdasda.JPG
    76,3 KB · Görüntüleme: 85
Sadece başlık okuyup cevap yazmanın sonuçları.

Kartın sıcaklık limitini bilmek lazım. Afterburner da sıcaklık sınırını değiştirebilirsiniz.
Sıcaklıkta bir sorun yok. 60 dereceyi geçmiyor bile. Fakat durduk yere fanları açıyor, kapatıyor abuk subuk birşey bu. Bios ayarlarına baktım orda da bir sorun göremedim.

Bu videoyu izleyerek fan ayarlarını tekrar düzenlemeniz işinize yarayabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı