Ekran kartı boşta %100 olarak kullanılıyor

PC'ye Crypto mining virus (kripto para madenciliği virüsü) bulaşmış. Kaspersky ve Malwarebytes ile bilgisayarı tarat. Senin ekran kartın üzerinden mining yapıyor.

Şu an görev yöneticisinde boşta yüzde %1 gözüküyor fakat MSI Afterburner ve Radeon Software'da %100 olarak gösteriyor. Hangisi yanlış anlamadım.
MSI Afterburner içerisinde çekirdek hızı ve bellek hızına bakabilir misin? Bir de ekran kartı sıcaklığınız kaç? Fan çalışıyorsa hızını da söyleyin lütfen.

MSI Afterburner içerisinde çekirdek hızı ve bellek hızına bakabilir misin? Bir de ekran kartı sıcaklığınız kaç? Fan çalışıyorsa hızını da söyleyin lütfen.
DENEME.PNG

PC'ye Crypto mining virus (kripto para madenciliği virüsü) bulaşmış. Kaspersky ve Malwarebytes ile bilgisayarı tarat. Senin ekran kartın üzerinden mining yapıyor.
hiç bir tehdit bulunmuyor

Mining virüs vakası olabilir. Hiç düşünmeden formatlayın. AV ile de taratabilirsiniz. Ancak eğer çok da önemli bilgileriniz yoksa, ben sizin yerinizde olsaydım düşünmeden formatlardım.

Anlaşılan ya sürücü hatası ya da gerçekten virüs var. Malwarebytes ile taratmadıysanız taratın. Tarattıktan sonra hiçbir şey çıkmaz ise 20.4.2 WHQL sürümüne dönmeyi deneyin. Şu ana kadar gördüğüm en az hataya sahip sürüm olduğu için onu önerdim.

Antivirüs ile halledilecek bir virüs mü, yoksa garantiye gönderecek kadar güçlü bir virüs mü?
AV ve AM'nin amacı zaten virüsleri yok etmek. Başarılı olmama ihtimalleri çok düşük. En kötü ihtimalle format atılır ki ona bile gerek kalmaz zaten. Dediğim gibi Kaspersky ve Malwarebytes indirip taratın öncelikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı