Ekran Kartı %100 kullanılıyor

Bu videoyu izleyerek fan ayarlarını tekrar düzenlemeniz işinize yarayabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Maalesef bu da olmadı. Ekran kartı halen kafasına göre fan hızını ayarlayıp duruyor. Bu mesajı yazarken bile şuanda kartın fanı 100% de çalışıyor ...

O halde karta yeni BIOS yazmayı deneyebilirsiniz. Riskli bir işlemdir, mesuliyet kendinize aittir.

Onun öncesinde farklı sürücü denemek daha kolay olur.

Bende de ekran kartı %0 kullanılıyor hatası var oyun oynarken game bar ı açıyorum GPU %0 yazıyor. Ekran kartı Radeon HD 6570 çözüm önerisi varmı?

Msi armor serisinin çoğunda olan bir sorun bu bendede 580x armor var bazen dediğin gibi fanlar coşuyor gereksiz yere. Çok araştırdım sorun kartın kendisinde. Kullanmadığım yazılım kalmadı, özellikle kart gereksiz ısınıyor ve fanlar bazen 60c de bile yuzde yuz açılıyor.
Msi markasına yaklaşmama kararı aldım tavsiyem sizede bu yönde. Sapphire nitro+ kullandım asus rog strix kullandım ikiside hem serin hem sessiz kartlar tavsiyelerim bunlar olur. Ben değiştiricem kartı sanada tavsiyem budur 😉

Merhabalar, herhangi bir oyuna girerken ekran kartım 1 dakika sonra fanlarını durduk yere 100% de çalıştırmaya başlıyor. MSI Afterburner indirip fan ayarlarını (varsayılan olmasına rağmen) varsayılana tekrar çektim. Fakat sorun halen devam ediyor. Sıcaklık gayet iyi hiç bir sorun yok fakat dediğim gibi erkenden durduk yere 2 fanı da 100% şekilde dönmeye başlıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Ekran Kartım: Nvidia GTX 1080 Armor
Msi armor serisinin çoğunda olan bir sorun bu bendede 580x armor var bazen dediğin gibi fanlar coşuyor gereksiz yere. Çok araştırdım sorun kartın kendisinde. Kullanmadığım yazılım kalmadı, özellikle kart gereksiz ısınıyor ve fanlar bazen 60c de bile yuzde yuz açılıyor.
Msi markasına yaklaşmama kararı aldım tavsiyem sizede bu yönde. Sapphire nitro+ kullandım asus rog strix kullandım ikiside hem serin hem sessiz kartlar tavsiyelerim bunlar olur. Ben değiştiricem kartı sanada tavsiyem budur 😉
3 adet Rx 570 armor ve 2 adet rx580 gamingx aynı sorundan servise gönderdim ısı pad lerini ve bioslarını değiştirilip geri gönderdiler sorun kalmadı. Isı iletken pad zamanla kuruyor işlemci veya ramlar aşırı ısınınca fanlar deli gibi dönüyor bu oyuna göre süresi değişiyor

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı