Ekran kartı arıza şüphesi

Ahmet Metin

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar herkese, arkadaşlar bundan 2 hafta önce bir sorunla karşılaştım bilgisayarımda. Oyunlarda akıcılık gitti, FPS yüksek olmasına rağmen kasmalar ve takılmalar başladı. Sadece CS:GO'da sanıyordum fakat bugün Valorant oynamaya başlayınca orada da fark ettim bayağı bir kasma söz konusu. Deneyebileceğimiz her şeyi denedim, aklınıza gelen tüm yazılımsal çözümleri hatta donanımsal olarak HDD değişimi vs. her şeyi deniyorum bu 2 haftadır fakat bir türlü çözüm bulamadı ve aklıma ekran kartında bir sıkıntı olacağı geldi ve sizlere danışmak istedim. Bu sorun ekran kartındaki bir arızadan dolayı meydana geliyor olabilir mi? Benim ekran kartım 40-45 dereceleri gördü mü görüntü morlaşır, PC donar ve kapanırdı. Geçen sene yaptığım araştırmada ise lehimlerin ısınıp bu arızayı verdiğini öğrenmiştim ve ekran kartına "reballing" işlemi yaptırdığımda düzelmişti. En son 2019 Kasım ayında yaptırdım gayet güzel gidiyordu ve geçen aylarda tekrar aynı donma sorunlarını verme başladı ama şükür son 2 aydır bir sorunla karşılaşmıyorum hiç donmuyor. Ama aklıma gelen şu ki, sonuçta kartta böyle bir arıza mevcut. Bu arıza veya başka bir arıza oyunlardaki bu sorunun ortaya çıkmasını sağlar mı sizce? Bilgi sahibi arkadaşlarla bu konuları detaylı konuşmak isterim. Oyunlarım donup bilgisayarım kapanmıyor ama sizce reballing işlemi tekrar yaptırmalı mıyım? Kafamda deli sorular açıkçası. Teşekkürler şimdiden herkese, iyi forumlar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı