Ekran kartı aygıt yöneticisinde görünmüyor

ysfc54

Kilopat
Daha fazla  
Lenovo V330 15ikb. Saatlerdir arıyorum hem bu sitede hem de diğer birçok sitede. Ancak bir türlü çözemedim. Ekran kartım aygıt yöneticisinde görünmüyor. Ekran kartı güncellemesi için bilgisayarın kendi hizmet sitesinden driveri indirip kurmaya çalıştığımda "sistem yapılandırmanızda AMD grafik donanımı saptanamadığından yüklenemiyor" hatası alıyorum. Görünüm sekmesinden gizli aygıtları göster dedim olmadı. Ortam değişkeni ekle dedim olmadı. Belki Intel'i güncellersem olur dedim, yine olmadı. BIOS'u güncellemesi indirdim kendi sitesinden, yine olmadı.

ekran kartı yok.PNG

Lenovo V330 15ikb. Saatlerdir arıyorum hem bu sitede hem de diğer birçok sitede. Ancak bir türlü çözemedim. Ekran kartım aygıt yöneticisinde görünmüyor. Ekran kartı güncellemesi için bilgisayarın kendi hizmet sitesinden driveri indirip kurmaya çalıştığımda "sistem yapılandırmanızda AMD grafik donanımı saptanamadığından yüklenemiyor" hatası alıyorum. Görünüm sekmesinden gizli aygıtları göster dedim olmadı. Ortam değişkeni ekle dedim olmadı. Belki Intel'i güncellersem olur dedim, yine olmadı. BIOS'u güncellemesi indirdim kendi sitesinden, yine olmadı.

Eki Görüntüle 697750

Ekran kartınızın driverını AMD'nin kendi sitesinden modelini bulup indirin. Kurmadan önce eski driverları kaldırıp yeniden kurun.

yok hocam olmuyor. her yerden her şeyi denedim. şu aygıt yöneticisinde sarı ünlemli bir madde olsa ben yükleyemiyorum desem, tamam ama yok. masaüstü olsa diyecem ki ekran kartınının soketleri çıktı bakayım ama öyle bir durum da yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
  1. Windows tuşunu basılı tutun ve r tuşuna basın.
  2. hdwwiz. CPL yazın ve Tamam'ı tıklayın.
  3. eylem'i tıklayın ve eski donanım Ekle'yi seçin.
  4. Leri'yi tıklatın ve listeden el ile seçtiğim donanımı yükle'yi seçin ve Ileri'yi tıklatın hangi donanım eksik ise geri yükleyin. Alıntıdır.

Valla ne denediysem olmadı, olmuyor🤦🏻‍♂️ bu sorunu internette birçok kişi yaşamış ama çözüm kimse yazmamış 🤦🏻‍♂️

ilk yüklediğim görsele bakarsanız en sonunda "radeon settings" geldi ancak tıkladığımda "exe dosyası bulunamadı" diyor 🤦‍♂️
ikinci yüklediğim görselin ise açıklaması şöyle: bu driveri ilk yüklemeye çalıştığım zaman "sisteminizde ekran kartı algılanamadı" hatası veriyordu ve kurulum sonlanıyordu. şu an ise "donanım algılanırken lütfen bekleyin" uyarısı saatlerce kalıyor. saatlerce diyorum çünkü saatlerce bekledim, aynı ekran dönüp duruyordu 😅
windows güncellemelerini falan da yaptım ama sonuç aynı. sanırım donanımsal bir sorun var 😢

Dosya Ekleri

• radeonsettings.png
    radeonsettings.png
    166,7 KB · Görüntüleme: 189
  • donanımalgılama.PNG
    donanımalgılama.PNG
    18,6 KB · Görüntüleme: 133
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı