Ekran kartı boşta 66 derece

uploadfromtaptalk1409078634609.jpg

Evet arkadaşlar. Şuan ancak size detaylı mesaj sunabildim. Kartım MSI R9 290 Gaming TF 4G'dir. Mesela şuan boşta 52 derece çok değişiyor, bu değerler. Ama yükte ise değişken değer fazla göremezsiniz. Hep çok sıcak. Yükte 87-80 arası gördüm ve belki daha yüksekte olabilir, gittikçe. Hava sirkülasyonuna gelince etiketlesiğim fotoğraftan görün. Önde MegaFlow 200mm var. Ve Kablo dağınıklığı eskisi gibi değil. Hava sirkülasyonu iyi. Ama ekran kartı çok ısınıyor, bu durum sadece ben de değil, 95 dereceye çıkacak şekilde tasarlanmış dediler. Problem yok dediler ama kasa Mini ITX bütün bileşenler dip dibe. Bu sıcaklık diğer parçalara zarar verecek diye şüpheleniyorum. Ne yapmak lazım?

uploadfromtaptalk1409078634609.jpg
Evet arkadaşlar. Şuan ancak size detaylı mesaj sunabildim. Kartım MSI R9 290 Gaming TF 4G'dir. Mesela şuan boşta 52 derece çok değişiyor, bu değerler. Ama yükte ise değişken değer fazla göremezsiniz. Hep çok sıcak. Yükte 87-80 arası gördüm ve belki daha yüksekte olabilir, gittikçe. Hava sirkülasyonuna gelince etiketlesiğim fotoğraftan görün. Önde MegaFlow 200mm var. Ve Kablo dağınıklığı eskisi gibi değil. Hava sirkülasyonu iyi. Ama ekran kartı çok ısınıyor, bu durum sadece ben de değil, 95 dereceye çıkacak şekilde tasarlanmış dediler. Problem yok dediler ama kasa Mini ITX bütün bileşenler dip dibe. Bu sıcaklık diğer parçalara zarar verecek diye şüpheleniyorum. Ne yapmak lazım?
Ses seda yok. Bekliyorum çarelerinizi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı normal şartlar altında en fazla 75 dereceye çıkabilmiş. Boşta ise 33 derece. Mini ITX bir sistemi ve bu sıcaklıkları da göz önüne alırsak ortada bir sorun kalmıyor. İsterseniz fan devirlerini yükseltebilirsiniz.

Review: MSI Radeon R9 290 Gaming 4G | Custom PC Review
Bu değerin yalan olduğunu diyebilirim ya da bunlara iyisi denk geldi. Bir çok konuda gördüm, yabancı ve yerel full tower kasalarda bile bu kart 95'i bulabiliyor. TF olmasına rağmen. Fan devrini yapsam bile soğuması zor. Mini ITX kısmına gelirsek. Ekran kartının bundan sıcak olması çok zor. Her yerden hava alıyor. Problemi yok. Ne yapmalıyım?

Ve parçalar dipdibe zarar görürler mi, bu sıcaklıktan?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı