İşlemci boşta 66 derece oyunda 98 derecelere ulaşıyor

anonimadam

Centipat
Arkadaşlar xenon E5450 işlemcim var. Boşta 66 derecede çalışıyor LOL gibi bir oyunda ise 95-98 derece falan oluyor. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun yenilemesi yaptınız mı? Sistem "Yüksek performans" olarak mı çalışıyor? Soğutucunuz stok mu? O.C yaptınız mı? Xeon işlemciler çok ısınan modeller ancak çözüm yolları elbette var.

Termal macun yenilemesi yaptınız mı? Sistem "Yüksek performans" olarak mı çalışıyor? Soğutucunuz stok mu? O.C yaptınız mı? Xeon işlemciler çok ısınan modeller ancak çözüm yolları elbette var.
Hocam valla en son 4 ay önce değiştim macunu fakat stock fandaki bir sabitleme vidası sorunlu uğraşıp tutturuyorum oynamıyor bazen atıyor olabilir. O.c yapmadım

Arkadaşlar xenon E5450 işlemcim var. Boşta 66 derecede çalışıyor LOL gibi bir oyunda ise 95-98 derece falan oluyor. Ne yapmam gerekiyor?
Soğutucuyu tam olarak takamadıysanız olabilir. Arkadaşım kule tipi bir soğutucu alıp sorunu direk çözmüştü.

Soğutucuyu tam olarak takamadıysanız olabilir. Arkadaşım kule tipi bir soğutucu alıp sorunu direk çözmüştü.
30₺ 50₺ arası güzel sağlam bir soğutucu önerin varmıdır
İyi bir soğutucu almak.

Hocam o bütçeye en fazla şunlar var.
Ama ne kadar yardımcı olabilirler bilemiyorum. Sorun başka yerdende kaynaklanıyor olabilir.
Stock Fanınmı var oda önemli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı