Ekran kartı çipinin yandığı nasıl anlaşılır?

Format at knk

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde R9 280X ekran kartı var 77 derecede iken ekran birden renkli olup reset atti ve bir daha açılmadı sizce bu çipi yanmıştır. 77 derecede yanacagini sanmıyorum ve kart yine de ısınıyor yanmış olsa ısınmaz bence.

Son düzenleme:
VRAM arızası olma ihtimali %50, çipin tekrar kalıplanma ihtimali %50. İkisi de sebep olabilir bu arızaya. Benim kartım da sizinki gibi renklenip reset attı ve teknik servis VRAM arızası olduğunu, fakat gerekirse çipin de kalıplanacağını söyledi. 77 derece tehlikeli değildir fakat 75 aşağısı daha sağlıklı.

Arkadaşlar elimde R9 280X ekran kartı var 77 derecede iken ekran birden renkli olup reset atti ve bir daha açılmadı sizce bu çipi yanmıştır. 77 derecede yanacagini sanmıyorum ve kart yine de ısınıyor. Çipi ısınsa yanar mı?

Hiç görüntü gelmiyorsa mosfetlerinmde sorun vardır.

Hiç görüntü gelmiyorsa mosfetlerinmde sorun vardır.

Tahimini kaç TL'ye tamir olur.

VRAM arızası olma ihtimali %50, çipin tekrar kalıplanma ihtimali %50. ikisi de sebep olabilir bu arızaya. Benim kartım da sizinki gibi renklenip reset attı ve teknik servis VRAM arızası olduğunu, fakat gerekirse çipin de kalıplanacağını söyledi. 77 derece tehlikeli değildir fakat 75 aşağısı daha sağlıklı.

Yani bu kart 250W çekiyor soğutmak imkansız gibi.

R9 280'ler ile ilgili internetteki yerli yabancı tüm forum konularını arattığımızda 70% inin çip arızası olması bir rastlantı değil sanırım. Ben de aynı kartı kullanmıştım. Aynı şey oldu. Reballing falan filanla 3-4 ay ömür uzatıyorlar boşuna çöpe para atmak diyorum ben. Fırınlama falan filan gibi tamir fikirleri var ama uğraşılmaz. Bitmiş ömrü. Başka bir kart satın alın derim.

R9 280'ler ile ilgili internetteki yerli yabancı tüm forum konularını arattığımızda 70% inin çip arızası olması bir rastlantı değil sanırım. Ben de aynı kartı kullanmıştım. Aynı şey oldu. Reballing falan filanla 3-4 ay ömür uzatıyorlar boşuna çöpe para atmak diyorum ben. Fırınlama falan filan gibi tamir fikirleri var ama uğraşılmaz. Bitmiş ömrü. Başka bir kart satın alın derim.

Hocam normalde dolandrildim yani baska paramda yok o yüzden bunun tamiri ucuzsa yaptıracağım işte.

Geri
Yukarı