Ekran kartı değişimi sonrası 6500 XT sistemde oyun oynarken PC kapanıyor

lexyp

Femtopat
Daha fazla  
Dün sistemime yeni ekran kartı taktım ve eski sürücüyü DDU ile silerek en güncel sürücüyü yükledim. Oyunda belli süre sonra PC tamamen kapanıyor. Daha önceden böyle bir sorun yoktu yeni ekran kartı taktıktan sonra oluştu. Sistemimde herhangi bir ek ısınma söz konusu değil, işlemcim 64-65 dereceyi geçmiyor. Ekran kartım ise 67-68 dereceyi geçmiyor. Sebebi ne olabilir? Sistem özelliklerim şöyle:

Anakart: Gigabyte A320M-H
RAM: 2x8 Corsair DDR4 3200 MHz.
CPU: Ryzen 5 1600.
GPU: AMD RX 6500 XT.
PSU: Cooler Master RS-500

Ekran kartının güç girişini düzgün taktınız mı? Kabloyu tak çıkar yapıp bir daha deneyin düzelir belki.

Dün sistemime yeni ekran kartı taktım ve eski sürücüyü DDU ile silerek en güncel sürücüyü yükledim. Oyunda belli süre sonra PC tamamen kapanıyor. Daha önceden böyle bir sorun yoktu yeni ekran kartı taktıktan sonra oluştu. Sistemimde herhangi bir ek ısınma söz konusu değil, işlemcim 64-65 dereceyi geçmiyor. Ekran kartım ise 67-68 dereceyi geçmiyor. Sebebi ne olabilir? Sistem özelliklerim şöyle:

Anakart: Gigabyte A320M-H
RAM: 2x8 Corsair DDR4 3200 MHz.
CPU: Ryzen 5 1600.
GPU: AMD RX 6500 XT.
PSU: Cooler Master RS-500

Eski kart neydi?

OCCT Power testi yapar mısınız? Ani kapanmayı PSU yapar.

Testi gerçekleştirdim 30. saniyesinde tekrar kapandı sanırım sorun PSU 2019 da almıştım markasına güvenerek ama değiştirmenin zamanı geldi herhalde önerebileceğin bir PSU var mıdır

Yeni konular

Geri
Yukarı