Ekran Kartı Driver'ı Nereden İndirmeli?

3lackbess

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Merhaba, merak ettiğim bir konu var. Benim ASUS RX 5500 XT model bir ekran kartım var. Ancak bu kartın Driver'lerini ASUS'un kendi sitesinden indirdim. https://www.asus.com/tr/Graphics-Cards/DUAL-RX5500XT-O8G-EVO/HelpDesk_Download.

Ancak indirip kurduktan sonra fark ettim ki en güncel sürümü o değilmiş. https://www.amd.com/en/support/grap...d-radeon-rx-5500-series/amd-radeon-rx-5500-xt.

ASUS veya diğer markalar sitelerinde sunduğu ekran kartı Driver'leri sanırım güncel değiller. Buradan şöyle bir sonuç çıkarmak doğru olur mu, ekran kartı hangi marka model olursa olsun Driver'i her zaman AMD ise AMD'nin sitesinden veya NVIDIA ise yine kendi sitesinden indirilmeli?

1.PNG

Burada ASUS'un kendi sitesinden indirip kurduğum Driver bilgileri yazıyor. Eğer dediğim gibiyse şu anki yazılımı kaldırıp AMD'nin sitesinden temiz kurulum yapacağım. Henüz masaüstü bilgisayarlarda yeni sayılırım bu yüzden bu konuyu sizlere sormak istedim. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD tarafında durum aynı mı bilmiyorum ama Nvidia tarafında üretici markanın sitesinden ekran kartına özel driver indirmiyorsunuz zaten, GeForce Game Ready Driver bütün Nvidia kartlar için geçerli. Geçenlerde Asus 1660 Ti kartı çıkartıp MSI 2060 Super bir kart taktım bir süreliğine, ben kartın driver'ını yüklemem gerek sanıyordum ama GeForce Game Ready Driver güncelse "tak kullan" şeklinde oluyormuş, hiçbir kuruluma gerek yok.

AMD'de de Nvidia GeForce Experience tarzı bir yazılım varsa en günceli orada mevcuttur zaten, o yüzden AMD'nin sitesinden indirmeniz lazım.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ev kısmında sağ üste güncellemeleri kontrol et de. Oradan otomatik günceller

1.PNG

Bahsettiğiniz yerde güncellemeler ile ilgili bir sekme yok ne yazık ki.
Bilgisayarımda şuan yüklü olan yazılım 20.2.2 ancak AMD sitesinde en güncel sürüm 20.4.2 olarak gözüküyor. Bu yüzden bilgisayardaki driveri kaldırıp 20.4.2 driverini kuracağım. Tekrardan fikir, öneri ve görüşleriniz için teşekkür ederim 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı