Ekran kartı fan hızı düşmüyor

bugzone2.0

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmit/KOCAELİ
Daha fazla  
Meslek
Jr. Java Back-end Developer
Merhabalar, Zotac GTX970 omega Core Edition ekran kartı kullanmaktayım. Fan hızı en düşük %60'ta çalışabiliyor, sıcaklık değerleri 27-28 derecelerde seyrediyor fakat hiçbir program ile bu hızı düşüremedim. 3 fanlı bir model ve 3 fan da %60 döndüğü için çok ciddi ses problemi yaşamaktayım.
MSI Afterburner ve Zotac firestorm ile denedim iki programda da en düşük %60 ayarlanabiliyor. BIOS güncellemesi ile çözülür diye düşündüm fakat bu modelin BIOS sürümünü ne yazık ki bulamadım. Güç kaynağı ve ekran kartı güç bağlantılarında, kasa içi sıcaklık değerlerinde ve kartın fanlarında herhangi bir problem yok. Görüş ve önerilerinize açığım.
MSI Afterburner görüntüsü;

msiafterburner.jpg

Sistem özelliklerim;
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 AF.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
RAM: Hynix 3000MHz CL16 DDR4.
Ekran kartı: Zotac omega Core Edition GTX970.
Power: FSP Raider 650W 80+
Windows sürümü: Windows 10 Pro 1903.
NVIDIA Driver sürümü: 445.87.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan Speed'in yan kısmında görünen ayar butonuna basıp kurcaladın mı? Alt sınır olarak %60 belirlenmiş gibi bir yerlerden.

Kurcaladım, bütün programlarda alt sınır %60 gösteriyor. En sonunda fanların güç konnektörüne ek yapıp on/off Switch koyacağım 😄

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı