Ekran kartı fanı açıldığında çalışıyor sonra duruyor

Ahmet davut

Hectopat
Arkadaşlar merhaba Galax GTX 1660 Super bir ekran kartım var ve bir süredir performansı eskisi gibi değil ben de eskidi diye düşündüm sonradan ekran kartı fanının çalışmadığını gördüm sadece açıldığında bir kez çalışıp sonra çalışmıyor ve sıcak oluyor bunu nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• B05FF3F6-2BB7-41C6-A4E5-D099BBE4AC1F.jpeg
    B05FF3F6-2BB7-41C6-A4E5-D099BBE4AC1F.jpeg
    279,4 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Zero RPM özelliği devrede ise normal. Performans olayı ise daha farklı bir durum.

Arkadaşlar merhaba Galax GTX 1660 Super bir ekran kartım var ve bir süredir performansı eskisi gibi değil ben de eskidi diye düşündüm sonradan ekran kartı fanının çalışmadığını gördüm sadece açıldığında bir kez çalışıp sonra çalışmıyor ve sıcak oluyor bunu nasıl düzeltebilirim?

Yeni nesil ekran kartlarında 0 desibel özelliği vardır. Yanılmıyorsam ortalama 60 dereceye kadar fanları çalıştırmazlar. Eğer sen manuel olarak ayarlamak ve sürekli çalışmasını istiyorsan Afterburner gibi uygulamalardan yardım alabilirsin.

Ekran kartı performansı hiçbir zaman değişmez. Daha doğrusu eskimesiyle performans değişiminin alakası yoktur. Oyunlara güncelleme geldikçe performans düşer. Fanların dönmemesinin sebebi 60-65 dereceyi geçmemesidir. Sıcaklık 65 üstüyse ve fanlar dönmüyorsa orada sorun vardır. Sıcaklıklara Görev Yöneticisi'nden veya MSI Afterburner, GPU Z gibi programlarla bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı